Kossuliiga ainuliider sai esimese kaotuse Korvpall24.ee/Haabersti SK meeskonnalt

-Erik Luts | Foto: Siim Semiskar

Seni kaotusteta pallinud Tallinna Kossuliiga Eliitdivisjoni ainuliider Hausers sai oma põhihooaja viimases mängus kirja esimese kaotuse, kui kodusaalis jäädi alla hetkel kolmandal positsioonil asuvale Korvpall24.ee/Haabersti SK meeskonnale numbritega 85:94.

See oli meeskondade omavaheline tänavune kolmas kohtumine. Kossuliiga karikafinaalis kulus võit Haabersti meestele, põhihooaja esimeses mängus aga sai Hausers vastase väljakul kindla võidu.

Mängu algus oli tasavägine, kui esimese veerandi lõpu 7:0 spurdiga läksid külalised esimesele vaheajale kümnepunktilise eduga 30:20. Teise veerandi alguses rebisid külalised vahe korraks ka 14 punktile, kuid kodumeeskonnal oli vastus olemas ning Mihkel Allorgi eestvedamisel tuldi esimese poolaja lõpuks mängu tagasi – 43:45.

Tasavägine mäng jätkus kolmanda veerandi seitsmenda minutini, millele järgnes Erik Lutsu ja Jaagup Toome eestvedamisel külaliste 20:6 spurt. Viimase veerandi alguses oli vahe juba 20 punkti ja külaliste treener otsustas võtta mängujuhi ja kapteni Gaspar Bibikov pingile.

Kuid Hausers ei kuulu meeskondade hulka, kes kergelt alla annaks ning taaskord võeti Mihkel Alloru eestvedamisel ette katse mängu tagasi tulla ning vähendati kolme minutiga vahe vaid seitsmele punktile. Viimane sõna jäi siiski külalistele, kes olid mängu lõpus resultatiivsemad.

Erik Luts tõi külalismeeskonnale 31 punkti, Jaagup Toome kontole kogunes 20 punkti. Meeskonna mootor Gaspar Bibikov panustas 18 punkti. Hausersi resultatiivseim oli Mihkel Allorg 29 punktiga. Aleksander Tikka arvele kogunes 18 silma.

Hausers lõpetas põhihooaja kindlalt esimesena, kogudes 15 võitu ja ühe kaotuse. Tabeliseis kohtadel 2.-5. on aga äärmiselt pingeline, kui neli meeskonda võitlevad parema play-offi asetuse eest ja peavad järgmise kahe nädala jooksul mitu omavahelist mängu. Eliitdivisjoni põhihooaeg lõpeb 22 märtsil.