Kotsar ja Jurkatamm said võidud, rekordiliselt mänguaega teeninud Tass ülisuure kaotuse

-Maik-Kalev Kotsar | AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina ja Taavi Jurkatamme San Francisco jätkasid USA üliõpilasliigas NCAA võidukalt. Matthias Tass ning Saint Mary’s pidid aga tunnistama suurt kaotust.

Maik-Kalev Kotsar ja tema kodumeeskond South Carolina Gamecocks said koduväljakul kirja 77:65 võidu Arkansas Razorbacksi üle.

Avapoolajal koguni 15 pallikaotust teinud South Carolina jäi mängu alguses 14:26 kaotusseisu, kuid suutis end seejärel koguda ja Kotsari kahepunktivise tegi poolajaseisuks 31:35.

Teise poolaja alguses jäädi taas tugeva surve alla ning Arkansase ääremängija Adrio Bailey pealtpanek Kotsari vastu tõi tabloole South Carolina kaotusnumbrid 37:50. Seejärel tuli kodumeeskond uustulnukate A. J. Lawsoni ja Keyshawn Bryanti toel aga mängu tagasi ning 8.47 enne kohtumise lõppu oli seis juba 59:54 South Carolina kasuks. 3.11 enne lõpusireeni jõudis Arkansas Jalen Harrise lähiviskest veel 2 punkti kaugusele (67:65), kuid see jäigi külaliste viimaseks korviks ning South Carolina lõpetas kohtumise 10:0 spurdiga.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 28 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/6), võttis 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels kaotasid võõrsil NCAA tugevuselt 4. meeskonnaks peetavale Gonzaga Bulldogsile koguni 46:94.

Gonzaga alustas kohtumist 11:0 vahespurdiga ja poolajapausiks oli Saint Mary’s juba 20:53 kaotusseisus. Kodumeeskonna ülemvõim jätkus ka teisel poolajal ning Saint Mary’s teenis oma hooaja suurima kaotuse. 48-punktiline allajäämine on ühtlasi meeskonna ajaloo suuruselt 4. kaotus.

Vahetusest sekkunud Tass teenis rekordiliselt mänguaega – 28 minutit – ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 0/1, vabavisked 2/3), ühe lauapalli ja 2 isiklikku viga.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons alistas kodus Santa Clara Broncose 78:72 ning lõpetas sellega kolm mängu kestnud kaotusteseeria.

Avapoolaja 37:34 võitnud San Francisco sai otsustava vahe sisse teise poolaja keskel, kui seisult 41:42 tehti 18:2 spurt. Viimase 7 minuti jooksul jõudis Santa Clara kahel korral veel 4 punkti kaugusele, kuid sellest lähemale enam ei pääsetud.

Jurkatamm pääses väljakule 7 mänguminutiks, mille jooksul tegi ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

South Carolina jätkab kagukonverentsis (SEC) 7 võidu ja 3 kaotusega 4. kohal.  San Francisco ning Saint Mary’s on lääneranniku konverentsis (WCC) kogunud võrdselt 6 võitu ja 4 kaotust ning jagavad 3. ja 4. positsiooni. Kogu hooaja lõikes on San Francisco saanud 18 võitu ja 6 kaotust, Saint Mary’s 15 võitu ja 10 kaotust ning South Carolina 12 võitu ja 11 kaotust.