Kotsar ja South Carolina lõpetasid põhihooaja võiduga ja tagasid otsepääsu konverentsi veerandfinaali

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari koduvõistkond South Carolina Gamecocks lõpetas USA üliõpilasliiga NCAA põhihooaja võiduga, alistades laupäeval koduväljakul Georgia Bulldogsi 66:46.

South Carolina haaras otsustava eduseisu avapoolaja keskel, kui 16:14 eduseisult tehti 14:0 spurt. Poolajaks kasvas kodumeeskonna eduseis juba 23 punkti peale, 44:21. Kotsar avapoolajal 15 mänguminutiga punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda 4 kahepunktiviset.

Teise poolaja esimeses pooles suutis Georgia vahet vähendada ning jõudis veel kolmel korral 10 punkti kaugusele. Lähemale nad siiski ei pääsenud ja South Carolina kasvatas vahe lõpuks 20 punkti peale.

Pingilt sekkunud Kotsar viibis väljakul 27 minutit ning kogus kehva visketabavuse juures 2 punkti (kahesed 1/8, vabavisked 0/2). Lisaks võttis ta 6 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 3 isiklikku viga.

South Carolina parim oli kaksikduubli teinud Chris Silva, kes viskas 24 punkti ja võttis 10 lauapalli. Georgia resultatiivseim oli Nicolas Claxton 13 punkti ja 10 lauapalliga.

South Carolina sai kagukonverentsis (SEC) 11 võidu ja 7 kaotusega 4. koha, mis tagab otsepääsu konverentsi veerandfinaali. Kogu hooaja saldo on South Carolinal 16 võitu ja 15 kaotust.