Kotsari, Tassi ja hooaja punktirekordi visanud Jurkatamme koduvõistkonnad said kirja kaotused

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA pidid kaotuse vastu võtma nii Maik-Kalev Kotsari koduvõistkond South Carolina Gamecocks kui ka põhihooaja viimased mängud pidanud Taavi Jurkatamme San Francisco Dons ja Matthias Tassi Saint Mary’s Gaels.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels jäid põhihooaja viimases mängus koduväljakul 55:69 alla NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetavale Gonzaga Bulldogsile.

Kohtumise alguses 2:11 taha jäänud Saint Mary’s tuli mängu tagasi ja pääses ka juhtima, kuid kaotas avapoolaja siiski 34:36. Veel 12.07 enne lõppu oli Saint Mary’s taga vaid 44:47, kuid seejärel tegi Gonzaga otsustavaks saanud 17:0 spurdi.

Vahetusest mängu sekkunud Tass viibis väljakul 26 minutit, mille jooksul ta viskas 7 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/2, vabavisked 1/3), võttis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Saint Mary’s saavutas lääneranniku konverentsis 11 võidu ja 5 kaotusega 2. koha, mis tagab neile otsepääsu konverentsi turniiri poolfinaali. Koos konverentsiväliste mängudega koguti hooaja jooksul 20 võitu ja 11 kaotust.

Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons kaotasid põhihooaja viimases kohtumises koduväljakul Loyola Marymountile 69:74.

Avapoolaja 25:31 kaotanud San Francisco suutis viimase 7 minuti jooksul küll kahel korral ühe punktiga ette minna, kuid pidi lõpuks siiski külaliste paremust tunnistama.

Pingilt sekkunud Jurkatamm sai mänguaega vaid 8 minutit, kuid viskas selle ajaga oma hooaja kõrgeimad 5 punkti (kahesed 2/2, vabavisked 1/2). Lisaks võttis ta ühe lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

San Francisco sai lääneranniku konverentsis 9 võidu ja 7 kaotusega 4. koha, millega tagas otsepääsu konverentsi turniiri kolmandasse ringi. Kogu hooaja saldoks jäi San Franciscol 21 võitu ja 9 kaotust.

Maik-Kalev Kotsari koduvõistkond South Carolina Gamecocks jäi võõrsil 63:78 alla Missouri Tigersile.

Esimestest minutitest peale tagaajaja rolli jäänud South Carolina kaotas avapoolaja 25:29 ja teise mängupoole alguses kasvas vahe kahekohaliseks. 5.54 enne mängu lõppu jõudis South Carolina 4 punkti kaugusele (54:58), kuid seejärel rebis Missouri taas ette.

Pingilt sekkunud Kotsar sai mängu 18 minutiks ning kogus selle ajaga 3 punkti (kahesed 1/6, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Kagukonverentsis on South Carolinal nüüd kirjas 9 võitu ja 7 kaotust, millega jagatakse 4.-8. kohta. Kogu hooaja jooksul 14 võitu ja 15 kaotust kogunud South Carolinal jääb põhihooaja lõpuni pidada veel 2 kohtumist. Oma järgmise mängu peab South Carolina Eesti aja järgi teisipäeva öösel vastu kolmapäeva, kui võõrsil on vastaseks konverentsi tabelis 11. kohal asuv Texas A&M.