fbpx
Close

Janne Schasmin: tahame mängida ühisliiga finaalis, mitte pronksikohtumises

-Janne Schasmin | Foto: Siim Semiskar

-Janne Schasmin | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond jõudis Eesti-Läti-Leedu Ühisliiga kõrgemas divisjonis finaalturniirile, kui võitis kahe mängu kokkuvõttes lätlannade RSU naiskonna (78:55 ja 69:67).

TLÜ peatreener Janne Schasmini sõnul oli laupäevane võit naiskonna jaoks hooaja kõige olulisem: “Tänane mäng oli meie jaoks kõige tähtsam, edasine on juba puhas boonus. Meil pole kaotada midagi ja nüüd peame jõudma finaali välja, sest poolfinaalis ei pea me mängima Riia TTT vastu.”

Tallinna Ülikooli poolfinaalvastaseks saab olema Kaunase Aistes-LSMU, kes alistas kordusmängus Klaipeda Fortuna koguni 73:35. Esimese kohtumise võitis Fortuna 82:74.

Schasmini hinnangul neil poolfinaalvastase osas eelistusi olla ei saa. “Leedulannade vastu ei saa kunagi kerge olema. Nad ei löö risti ette ja mängivad hea mentaliteediga. Ei taha siinkohal kedagi eelistada, vaid läheme ikkagi sportliku printsiibi järgi mängima. Tahame pühapäeval mängida finaalis, mitte pronksikohtumises,” sõnas peatreener Basket.ee vahendusel.

Naiskonna ridades pidas esimese kohtumise serblanna Andjela Radovic, kes jäi kuue minutiga nulli peale. “Tema siiatulek oli väga keeruline ja ta on sisuliselt magamata. Arusaadav, et ta ei sulandunud täna veel mängu.”

Eesti-Läti-Leedu Ühisliiga finaalturniir peetakse 9.-10. märtsil Vilniuses, Ryto arenal.

scroll to top