fbpx
Close

Kristaps Zeids asub taas peatreeneri ametisse

-Kristaps Zeids | Foto: Siim Semiskar

-Kristaps Zeids | Foto: Siim Semiskar

2017-2018 BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa peatreener olnud Kristaps Zeids juhendab algaval hooajal BK Liepaja meeskonda.

Mullu BK Jurmalas Martinš Gulbise kõrval abitreenerina tegutsenud Zeids sai klubiga Eesti-Läti ühisliigas 13 võitu ja 15 kaotust, kuid surnud ringi tulemusena jäädi Rapla Avis Utilitase ja Pärnu Sadama järel esimesena play-offist välja. Hooaeg jätkus Läti meistrivõistluste veerandfinaalseeriaga, kus oldi 3-0 paremad Läti ülikoolist, aga sama tulemusega kaotati poolfinaal BK Ventspilsile. Pronksiseerias tuli tunnistada BK Ogre 3-0 paremust. Peagi astub 28-aastane Zeids Läti U20 koondise peatreenerina üles Euroopa meistrivõistlustel. Tuntumatest klubidest on ta olnud veel BC Astana ja Jekabpilsi abitreener.

BK Liepajat juhendas eelmisel hooajal 34-aastane Arturs Štalbergs, kellel varasemast ette näidata peatreeneriroll VTB Ühisliigas Nižni Novgorodi ja Leedu kõrgliigas Panevežyse Lietkabelise ridadest. Eesti-Läti ühisliigas hooaeg aga ebaõnnestus: koguti 7 võitu ja 21 kaotust, millega saavutati 13. koht ning pääs play-offi jäi püüdmatuks. 2013. aastast Läti koondise abitreenerina tegutsenud Štalbergsi uueks väljakutseks on seal nüüdsest peamänedžeri roll. Seejuures jätkab ta Sportacentrs.com kinnitusel oma sünnilinna Liepaja esindusmeeskonna juhatuse liikmena.

“Klubi eesmärk jääb samaks: arendada mängijaid ja luua tasakaal, et olla edukas Eesti-Läti ühisliigas ning Läti meistrivõistlustel. Kristapsil on ette näidata kogemus nii abi- kui peatreenerina Eestist ja Lätist. Näeme temas potentsiaali, mis annab meile võimaluse jõuda eesmärkideni läbi mängijate arengu ja klubi tulemuste. Enamikel mängijatel on praeguseks lepingud olemas, aga otsime veel mõnele positsioonile täiendusi. Arvan, et saame olema konkurentsivõimeline klubi,” rääkis Štalbergs.

scroll to top