fbpx
Close

Kristian Kullamäe: individuaalselt pole me maailma kõige osavamad, aga meeskonnana ühtne löögirusikas

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis kogunes esmaspäeval esimest korda enne EM-valikmänge Põhja-Makedoonia ja Itaaliaga. Algselt välja hõigatud 16-mehelisest koosseisust alustas ettevalmistust kohtumisteks 14 pallurit. Uue peatreeneri käe alla on koondunud enam-vähem samad näod, kes aasta tagasi tegid selja prügiseks võõrsil Gruusial ja kodus Serbial. Korvpall24.ee rääkis pärast koondise õhtust treeningut mängujuht Kristian Kullamäega.

”Üldpilt on okei. On hea tiimivaim. See peabki meiesugusel meeskonnal nii olema ja selle peale on mida ehitama hakata,” oli igapäevaselt Hispaania esiliigas palliva mängujuhi esimene mulje pärast õhtust treeningkorda. ”Ega kahe trenni pealt mingit maailmaimet ei tee, aga on enam-vähem.” Peaaegu päevatäpsusega aasta tagasi mängis Eesti noor rahvuskoondis Serbia ja Gruusiaga. Kuidas rahvusmeeskond, mis isikkoosseisu arvestades on üsna sama nägu, (v.a. ”vanakesed”, kes Serbia vastu viimase jõupingutuse tegid) on vahepealse aastaga muutunud? ”Õhkkond on hubasem. Teame, mida meilt oodatakse ja enesekindlust annab, et kõik tunnevad üksteist juba veidi rohkem, mõistavad, mida oodata koondiselt ja mida rahvas ootab.”

Hoolimata sellest, et esmaspäevased koondisetrennid olid esimesed peatreener Jukka Toijala juhendamiste järgi, polnud suurhall kahele mehele esimeseks kohtumispaigaks: ”Ta käis ühe korra Hispaanias mu mängu vaatamas ja pärast oli meil üks miiting.” Seal sai ka räägitud individuaalsetest plaanidest: ”Minutitest pole otseselt räägitud, aga selles koondises nähakse mind hetkel number ühe peal,” oli Toijala kindel soov kasutada Kullamäed enda parema käena väljakul tegutsemas.

”Liikumised pole väga keerulised, suhteliselt harilikud. Proovime hakkama saada,” ei näe 20-aastane mängija kaaslaste platsil üles rivistamise ja lühikese aja jooksul liikumiste õppimise osas probleeme. Kiirest mängust rääkis meile mõni aeg tagasi ka koondise peatreeneritoolil istuv Toijala, sama meelt oli ka Kullamäe: ”Plaan (mängida kiiret korvpalli) on, meil väga suuri torne korvi all pole, on lühemad ja liikuvamad mängijad. Proovime kiirrünnakutest punkte saada ja ma arvan, et see on väga kriitiline esimeses kahes mängus, et meeskonnal, mis rohkem lihtsaid korve saab, on suurem võimalus mäng võita,” oli aasta tagasi nii Gruusiale, kui ka Serbiale 18 silma visanud pallur veendunud. ”Selle peale me kindlasti proovime rõhuda ja lihtsalt meeskonnana mängida, sest individuaalselt pole meil võib-olla maailma kõige osavamad korvpallurid, aga meeskonnana oleme me ühtne löögirusikas.”

Alagrupikaaslaste peale mõtlemisega liiga palju oma pead Kullamäe ei vaeva: ”Ütlen ausalt, vastaste koosseisudest nii palju ei tea ja arvan, et seal pole kokkuvõttes väga vahet. Väga palju sõltub meist endast, kuidas suudame vastased mängima panna, kuidas ise rünnakul esineme ja mis lahendusi teeme. Siin pole väga palju mõtet vastaste peale mõelda, pole aegagi selleks. On vaja enda asjad korralikult ära teha ja proovida hea tulemus saada.”

”Uued koondiseaknad mulle isiklikult väga meeldivad – saab kodumaale tulla, eesti keelt rääkida ja tuttavatega kohtuda,” ei näe mängumees nappides koondisemängudes probleemi. ”See võib-olla teebki selle aja eriliseks kui koondis koguneb, kõik on ärevil ja tahavad head tulemust teha. Ongi põhjust rahval saali tulla!” lõpetas mees jutuajamise üleskutsega.

Eesti koondis lendas Põhja-Makedooniasse teisipäeva pärastlõunal, kohtumine võõral väljakul peetakse 20. veebruaril Eesti aja järgi kell 21:15. Mängu näeb otseülekandes TV6 vahendusel.

scroll to top