fbpx
Close

Läbimurdehooaja Eesti meistritiitliga lõpetanud tagamängija naaseb Soome liigasse

-Petra Noponen | Foto: Siim Semiskar

-Petra Noponen | Foto: Siim Semiskar

Viimased paar hooaega Eestis mänginud 22-aastane soomlannast tagamängija Petra Noponen naaseb kodumaale ning hakkab esindama Lappeenranta Catzi naiskonda.

Noponen tuli Eestisse hooajal 2015/16, kui mängis mõned üksikud kohtumised 1182 Tallinn naiskonnas. Järgmised kaks hooaega pallis ta Tallinna Ülikooli eest ning tegi seda kasvava edukusega – 2016/17 tõi ta Eesti-Läti liigas 23 mänguga keskmiselt 4 punkti ja 2 lauapalli, siis Eesti meistritiitliga lõppenud 2017/18 hooajal juba 28 kohtumisega 10,7 silma, 3,2 lauapalli, 1,9 söötu ja 1,1 vaheltlõiget.

Viimati pallis Noponen Soomes 2015/16 hooaja esimeses pooles ning toona oli tema mängupaigaks esiliigaklubi Puhuttaret.

“Mõne Eestis mängitud hooaja järel on mõnus taas naasta Soome väljakutele. Arenesin eelmisel hooajal palju ning loodan, et suudan aidata Catzil medali värvi kuldseks muuta. Tiim on meil sellelgi aastal hea ning olen Catzi organisatsioonist kuulnud palju head,” vahendas Noponeni sõnu klubi pressiteenistus.

Oma viimasel Eesti hooajal 37-protsendilise tabavusega 66 kaugviset sisse saanud tagamängijal saab olema Catzi peatreeneril Mika Haakana jaoks oluline roll: “Eelmine hooaeg oli Petral täiskasvanute hulgas läbimurdeaastaks. ta toob meie naiskond viskevõimsust, kuna ta on suurepärane kaugviskaja.”

Soome naiste liiga alguseni on jäänud veel umbes poolteist kuud ning Catz koguneb treeninguteks 17. septembril.

scroll to top