Lisaajal võitnud Eesti U16 läbis EM-il kohamängud puhaste paberitega

-Eesti neidude U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Montenegros, Podgaricas toimuvatel U16 neidude B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste oli Eesti koondis oma turniiri viimases mängus 54:50 parem Ukrainast, saavutades sellega kokkuvõttes 9. koha.

Ukraina alustas kohtumist paremini, võites avaveerandi 16:8. Teisel veerandajal lubas Eesti enda vastu visata vaid kolm punkti ning poolajale mindi 25:19 eduseisus. Teise poolaja alguses olid vastased jällegi teravamad ning viimane neljandik algas taas Ukraina 39:37 juhtimisel. 47:47 viigiseisult pääses viimastel sekunditel Anna Gret Asi kaugviskele ja Marie Sepp sai üritada lähiviset, kuid kumbki ei tabanud ning ees ootas lisaaeg.

Sarnaselt teisele veerandajale lubasid eestlannad ka lisaajal Ukrainal visata ainult kolm silma, kuid 1.30 enne lõppu olid vastased siiski 50:49 peal. Triiny Käämer viis kaugviskest omad kahe silmaga ette ning lõppskoori vormistas Asi lähiviskest.

Anna Gret Asi viskas Eesti parimana 21 punkti. Anete Adler lisas 11 silma ja kogus 9 lauapalli. Vladyslava Kiba oli vastaste resultatiivseim 23 punktiga.

Eesti koondis jäi küll turniiril kaheksa parima tiimi hulgast välja, kuid kohamängudel 9.-16. ei teenitud ühtegi kaotust. Esmalt oldi 42:28 üle Suurbritanniast ja seejärel alistati tasavägises heitluses Norra 60:56.

EM-il tuli pronksile Soome, kui seljatati kindlalt Valgevene 86:52. Finaalis kohtuvad Kreeka ja Rootsi.