fbpx
Close

Läti treeneri käe alla siirduv Timo Eichfuss: ainsana tean sõna “saldejumps”

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpallimeeskond on palganud uueks hooajaks enda ridadesse veel ühe uue eestlasest mängumehe, kui koosseisu tugevdati mullu Pärnu Sadamas pallinud ääremängija Timo Eichfussiga.

29-aastane Eichfuss on senise karjääri jooksul mänginud mitmetes Eesti klubides. 200 cm pikkune suur äär pallis algusaastatel Rakvere Tarvas. Seejärel esindas ta koguni kaheksa hooaega Tartu Ülikooli korvpallimeeskonda, kus tuli kahel korral Eesti meistriks ja kuuel aastal hõbemedalile. Hooajaks 2016/17 naasis ta Rakvere meeskonda, aga lahkus sealt poole hooaja pealt BC Kalev/Cramo ridadesse, kellega võitis ka koduse meistriliiga kuldmedali.

Möödunud hooajal esindas Eichfuss Pärnu Sadama meeskonda, kellega jõuti Alexela korvpalli meistriliigas poolfinaali, kus tunnistati Kalev/Cramo selget paremust ning pronksiseerias tuli alla vanduda Rapla Avis Utilitase võistkonnale. Tema keskmisteks näitajateks 34 mängu kohta olid 20,7 minutit, 7,6 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,1 korvisöötu. Balti liigas jõudis Pärnu veerandfinaali ning Eichfussi keskmisteks näitajateks olid seal 12 mängu kohta 9,4 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,0 korvisöötu.

Eesti koondisessegi kuulunud Eichfussi sõnul on Valga-Valka suutnud alati vastasmeeskonna elu raskeks teha ning võimalus end piirilinna meeskonnas proovile panna oli huvitav väljakutse. Ühtlasi pole ta kunagi välistreeneri käe all mänginud, kuid algaval hooajal saab ta seda teha, sest hiljuti palkas Valga uueks peatreeneriks Armands Misuse.

“Olin agendiga ühenduses ning ta küsis mu käest, kas oleksin huvitatud Valga eest mängimisest. Ütlesin, et miks mitte. Juttu tuli sellel teemal pärast seda, kui [Valga endine peatreener] Kristaps Zeids oli juba klubist lahkunud,” ütles Eichfuss Korvpall24.ee portaalile. “Enne Valga pakkumist suhtlesin veel ühe võistkonnaga. Pärnuga sel suvel jutuajamisi polnud. Hooaja lõpus läksid meie teed sõbralikult lahku. Tänan kogu võistkonda, staffi, treenerit ja suurepäraseid fänne selle meeldejääva ning huvitava hooaja eest!”

“Tegin valiku Valga kasuks, sest see tundus mu jaoks parim. Tegemist on alati huvitava satsiga olnud, vastaste jaoks selline ebameeldiv. Eelmine hooaeg oli meil ja mitmetel teistel võistkondadel nendega palju tegemist. Kindlasti tahtsin proovida, kuidas on mängida välismaa treeneri käe all. Kui praegu mõtlema hakata, siis seda polegi varem juhtunud.”

Valga võistkonnaga on tema sõnul eesmärk võita võimalikult palju mänge ja jõuda võimalikult kõrgele kohale, pakkudes fännidele ja teistele kaasaelajatele head võitluslikku korvpalli. Algava hooaja roll polevat veel jutuks tulnud. “Räägime sellest, kui võistkond kokku saab, et ühiste treeningutega alustada. Meeskonna komplekteeritus tundub hetkel päris huvitav. Saab olema põnev näha, kes veel liitub ja milline on treeneri taktika ning iseloom.”

Kuidas on Timo Eichfussil lood läti keelega? “Sellega on seis hapu. Ainsana tean vaid sõna “saldejumps”. Äkki ongi parem kui ei oska läti keelt, kuna siis ei saa vähemalt aru, kui treener vähe magusamaid sõnu näkku kisab!”

scroll to top