Anna Gret Asi kerkis U16 EM-turniiri resultatiivseimaks mängijaks

-Anna Gret Asi ja Eesti neidude U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Eile Montenegro pealinnas Podgoricas lõppenud tütarlaste U16 EM-il B-divisjonis võidutses Rootsi koondis, kes alistas finaalis Kreeka 51:41. Sealjuures said rootslannad turniiri ainsa kaotuse alagrupiturniiril just Kreekalt. Pronksmedalid riputati kaela meie põhjanaabritele, kes otsustavas mängus olid kindalt 86:52 üle Valgevene võistkonnast. Eesti koondis lõpetas turniiri 9. kohaga, võites viimases kohamängus lisaajal Ukrainat 54:50.

Prantslasest peatreeneri Pierre Bressanti juhtimisel teenis Eesti koondis turniirilt 5 võitu ja 2 kaotust. Võidud saadi Slovakkia (+1), Bulgaaria (+16), Suurbritannia (+14), Norra (+4) ja Ukraina (+4) vastu, kaotused tuli vastu võtta alagrupis Portugalilt (-11) ja Sloveenialt (-40). Turniiri lõppjärjestuses asetusid viimased just meie tüdrukute ette – Portugal lõpetas turniiri 7. ja Sloveenia 8. kohaga.

Eesti koondise selgeks liidriks lõppenud turniiril tõusis oodatult Anna Gret Asi, kes tõi võistkonna punktisaagist enam kui kolmandiku ning oli kogu turniiri resultatiivseim mängija, kogudes keskmisteks näitajateks 19,3 punkti, 4,9 lauapalli, 2,3 söötu ning koguni 3,6 vaheltlõiget. Olulise panuse võistkonna käekäiku andsid ka Marie Anette Sepp (9,6 punkti, 5 lauapalli, 2,4 söötu, 2,1 vaheltlõiget) ning 195-sentimeetrine keskmängija Anete Elisabeth Adler (5,4 punkti, 6,4 lauapalli, 1,3 vaheltlõiget, 1,1 blokki). Kõigis seitsmes mängus said väljakul viibida 10 mängijat, neist 7 said mänguaega rohkem kui 15 minutit.

Võistkondlikust statistikatabelite järgi oli Eesti 23 koondise seas resultatiivsuselt 17. (51,6 punkti), visketabavuselt 21. (29,1%), kolmepunktivisete tabavuselt 22. (16,3%), vabavisetelt 12. (57,3%), lauapallide arvestuses 11. (45,4), resultatiivsete söötude osas 18. (10,0), vaheltlõigetes 8. (12,6) blokkides 12. (2,7) ning pallikaotuste osas samuti 12. (18,6).

Vastavalt turniirireglemendile pääsevad järgmiseks aastaks A-divisjoni lõppenud turniiri kolm esimest – Rootsi, Kreeka ja Soome.

Statistikatabel: fiba.basketball