fbpx
Close

Leedu koondise raudvara Mantas Kalnietis – suurtesse saabastesse astunud söödumeister

Avatar
-Mantas Kalnietis | Foto: Siim Semiskar

24.-26. juulil Tallinnas Saku Suurhallis peetaval Balti keti karikaturniiril korvpallis ristavad piigid kõik kolm Balti riiki. Seni kolmest selgelt kõige tituleerituma ehk Leedu koondise toob ühe liidrina Eestisse mängujuht Mantas Kalnietis.

Kalnietise karjäär Leedu koondises algas 2006. aastal ning praegu 196 cm pikkune mees oli sunnitud pikalt taluma võrdlusi legendaarse leedulaste ebajumala Šarunas Jasikeviciusega, kelle saabastesse ta pidi astuma. Tänaseks 33-aastaseks saanud Kalnietis on Leedu koondisega teeninud MM-pronksi (2010 Türgis) ja kaks EM-hõbedat (2013 Sloveenias ja 2015 Prantsusmaal).

Noorema mängumehena oli Kalnietis oma parimas mahlas kiiretempolises üles-alla mängus, kus suutis oma atleetlikkusega vastaseid üle mängida. Tema teravast jalast annab märku ka 2007. aastal võidetud Balti liiga pealtpanekuvõistluse tiitel. Nüüd, 33-aastase küpse korvpallurina, teeb Kalnietis mängutempos kaotatud millisekundid tasa kogemuse ja mängutarkusega, kirjutab Basket.ee.

Kalnietise mängujuhioskuste kinnituseks võib vaadata erinevate tiitlivõistluste statistikatabeleid, kus ta selles kategoorias alati esimeste seas figureerib. 2016. aastal oli ta keskmiselt 7,5 resultatiivse sööduga Rio de Janeiro olümpiamängudel selles vallas parim. Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril on ta parimaks söödujagajaks olnud viimasel kolmel korral (2013 – 5,0; 2015 – 7,8 ja 2017 – 7,2).

Arvydas Sabonise korvpallikoolist välja kasvanud mängujuht pallis oma esimesed seitse profihooaega Kaunase Žalgirises ning on seejärel mänginud Venemaa tiimis Krasnodari Lokomotiiv Kuban, itaallaste Milano Olimpias ja prantslaste Villeurbanne’i Asvelis.

Tiitlitega pärjatud mehel on ette näidata neli Leedu meistritiitlit ning üks liigavõit nii Itaaliast kui Prantsusmaalt. Neli korda on Kalnietis võitnud ka nüüdseks unustusehõlma vajunud Balti liiga ja korra tugevuselt teise eurosarja Eurocup.

Eelmisel hooajal esindas Kalnietis Venemaa tiimi Krasnodari Lokomotiiv Kubani värve ning kogus Eurocupis 10 mänguga keskmiselt 24,3 minutit, 6,9 punkti, 2,3 lauapalli ja 3,5 resultatiivset söötu. VTB Ühisliigas olid tema vastavad numbrid 19 kohtumist, 25,1 minutit, 7,4 punkti, 2,9 lauapalli ja 5,6 söötu.

Leedu koondise esialgne koosseis Tallinnas toimuvaks sõprusturniiriks on: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Tomas Dimša, Rokas Giedraitis, Deividas Sirvydis, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius, Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis, Eimantas Bendžius, Arnoldas Kulboka, Arturas Gudaitis, Marek Blaževic ja Laurynas Birutis.

Mängude ajakava:

Reede, 24.07 kell 19:30 – Eesti vs Leedu
Laupäev, 25.07 kell 19:30 – Leedu vs Läti
Pühapäev, 26.07 kell 19:30 – Eesti vs Läti

Soeta piletid SIIT!

scroll to top
Inline
Inline