Lilleallik ja Bratka olid kaotusmängudes oma võistkondade parimad

-Janeli Lilleallik | Foto: Siim Semiskar

Rootsi naiste esiliigas pidi Janeli Lilleallik ja Oskarshamn tunnistama Västeras Basketi 79:65 paremust. Prantsusmaa teises liigas teenis Maaja Bratka koduklubi Montbrison valusa, 51:55 kaotuse Cote D’Opale Basket Calais’ tiimilt.

Kõik veerandajad kaotanud Oskarshamni parimaks kerkis Janeli Lilleallik, kelle arvele jäi 39 mänguminuti jooksul 24 punkti (vabavisked 10/13, kahesed 1/6, kolmesed 4/10) ja 8 lauapalli. Eestlanna andis veel ka 5 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, kuid kaotas neljal korral palli ja tegi 2 isiklikku viga. Tema kasulikkuse tegur 23 oli võistkonna suurim. Linn Norberg lisas 21 punkti, vastaste resultatiivseim oli 26 punkti ja 10 lauapalliga Amelie Nilsson.

Turniiritabelis on Oskarshamn (2-15) viimasel positsioonil. Västeras (5-12) asub koha võrra kõrgemal.

Maaja Bratka tegi Montbrisoni eest kaasa kõik 40 minutit ja viskas selle ajaga 15 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 6/13, kolmesed 0/4), kogus 7 lauapalli, tegi ühe viskeblokeeringu ja tema vastu tehti 6 viga. Negatiivse poole pealt kogunes tema arvele 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Võitjate parim oli Matea Vrdoljak 14 punktiga.

Liigatabelis on Montbrison (11-10) viiendal kohal, Cote D’Opale Basket Calais (9-12) paikneb kaheksandal tabelireal.