Lõpuminutitel hiilanud Jurkatamm aitas Ravenna hooaja kolmanda võiduni

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia esiliiga (Serie A2) neljandas voorus jäi eestlaste koduklubide saldoks võit ja kaotus. Mikk Jurkatamm ja Kaspar Treier aitasid Ravenna Orasi hooaja kolmanda võiduni, kui kodus alistati Juvecaserta 97:92 (25:21, 25:28, 24:28, 23:15). Forli 2.015 ja Kaspar Kitsing jäid võõrsil 69:81 (18:23, 20:19, 14:20, 17:19) alla Udine meeskonnale.

Poolaja punktise paremusega lõpetanud Ravenna (2-1) jäi otsustava veerandaja eel 3-punktilisse kaotusseisu ning mängu saatus jäi viimaste minutite hooleks. Kodumeeskonna ridades võttis kohtumise otsustavas faasis liidrirolli Mikk Jurkatamm, kelle kaugvise 4 minutit enne lõpuvilet viis väljakuperemehed üle pika aja juhtima (83:82). 19-aastane mängumees lisas poolteist minutit hiljem veel ühe kolmese (90:87), millele Juvecasertal (1-2) enam vastust ei olnud. Jurkatamm näitas otsustavatel hetkedel end ka kaitses, sooritades kahe ja poole minutilise perioodi jooksul koguni 3 vaheltlõiget.

Kohtumise lõpuks kogus eksimatult kaugviskeid tabanud Jurkatamm 26 minutuga 9 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 3/3, vabavisked 0/2), 6 lauapalli, ühe korvisöödu, 4 vaheltlõiget ja sama arvu isiklikke vigu. Kaspar Treieri saagiks jäi 23 mänguminuti jooksul 4 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/2), 5 lauapalli ning 2 pallikaotust. Charles Thomas viskas Ravenna kasuks koguni 33 punkti (kahesed 13/16). Vastaste resultatiivseim oli Michael Carlson 24 silmaga.

Udine (2-1) hoidis esimesel poolajal koduseinte toel Forli (2-1) vastu kerget eduseisu (42:38) ning ei andnud mängohje ka teisel poolajal käest. Lauavõitluse võitnud (41:39) Forli oli hädas kaugvisete tabamisega (4/20 ehk 20%).

Kaspar Kitsing teenis 7 mänguminutit, mille jooksul pealeviskeid ei sooritanud, kuid sai protokolli kirja ühe vaheltlõike. Maurice Watson viskas Forli parimana 16 silma. Ameeriklasest leegionär T.J. Cromer rõõmustas kodupublikut 26 punktiga.