fbpx
Close

Maaja Bratka: jään ka järgmiseks hooajaks Prantsusmaale

Avatar
-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondise keskmängija Maaja Bratka jaoks oli tänavune hooaeg keeruline, kuna poole hooaja pealt vahetas ta klubi. Hooaega Saksamaal TV Saarlouis Royalsi naiskonnas alustanud Bratka mängis teise poole aastast Prantsusmaa tugevuselt teises liigas Montbrisoni tiimis.

Uues klubis tõusis 25-aastane ja 186 cm pikkune Bratka kohe põhitegijate hulka ning aitas Montbrisoni põhiturniiril 11 võidu ja 11 kaotusega viiendale positsioonile. Kahjuks veerandfinaalis kaotati kahel korral neist ühe koha võrra kõrgemal lõpetanud Charnayle ning hooaeg sai sellega läbi.

Maaja Bratka oli kogu hooaja vältel Montbrisoni kindel liidermängija, kui 17 mängus kogunes keskmiselt 35,8 minutiga tema arvele 19,5 punkti, 7,1 lauapalli ja 1,4 korvisöötu.

Meenuta palun veidi veerandfinaalseeriat. Tegid individuaalselt küll head mängud, kuid naiskond kaotas, kuidas neid mänge kommenteerid?

Esimene mäng oli väga võitluslik ja tasavägine, aga kahjuks jäime lõpus taha ja aega jäi väheks, et vahe tasa teha. Teises mängus alustasime väga hästi, aga siis jõud rauges ning ülejäänud mänguga ei saanud võistkondlikult rahule jääda. Sellest on väga kahju, kuna too mäng jäi meil sel hooajal ka viimaseks.

Kuidas vaatad tagasi kogu hooajale? Millega jäid rahule ning mis jääb kripeldama?

Ma arvan, et võin rahule jääda. Hooaja keskel koduklubi vahetada polnud kerge, kuid ma arvan, et tulin sellega hästi toime ja kohanesin Prantsusmaal kiiresti. Kripeldama jäid mõned mängud, kus me paari punktiga kaotasime, kuid mille oleks võinud kindlalt võita.

Kuidas klubis treenerid ja teised otsustajad Sinuga rahule jäid? Kas oli sellel teemal juttu?

Treenerid ja otsustajad jäid minuga rahule.

Kuidas Sulle elu Prantsusmaal sobis? Mis kõige rohkem meelde jääb riigist ja inimestest?

Prantsusmaa on väga kaunis riik, mille inimesed on peamiselt sõbralikud ja abivalmid, aga võtavad asju tihti liiga isiklikult.

Mis plaanid Sul suveks on, kui palju puhkad ning millal taas korvpalli kätte võtad?

Suvel plaanin peamiselt puhata ja treenida ning võimalikult palju aega veeta pere ja sõpradega. Palli võtan võtan jälle kätte mais või juunis.

Kas tuleviku kohta oskad juba midagi rääkida? Kas mõne klubiga on juba jutud konkreetsemaks ka läinud?

Jutud on juba peetud ja järgmiseks hooajaks jään veel Montbrisoni!

scroll to top
Inline
Inline