fbpx
Close

Maaja Bratka seisust Prantsusmaa esiliigas: kõike võib veel juhtuda

Avatar
-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Maaja Bratka on Prantsusmaa esiliigas tegemas ilusat hooaega ja tõusnud naiskonna liidriks, kuid Montbrison on kaotas järjest kolm kohtumist ning hetkel võideldakse play-offi jõudmise nimel. Korvpall24.ee uuris eestlannalt, mis on naiskonnal puudu jäänud ning millised on mõtted järgmiseks hooajaks.

Montbrisoni ja Bratka hooaeg on kulgenud tõusude ja langustega. Oktoobris alustati hooaega 2 kaotusega, seejärel võeti järjest 3 kindlat võitu ning tundus, et tiim on end käima saanud. Edasi on kulgesid mängud 1 võidu ja 5 kaotusega ning viimases mängus võeti üllatuslik võit liiga liidri Aulnoye klubi üle. Kokku on sellel hooajal peetud 12 mängu, millest on võidetud 5 ja kaotatud 7. Tabelis ollakse kaheteistkümne tiimi arvestuses üheksandal kohal ehk esimesed, kes hetkel play-off mängudest välja jääks.

Bratka on individuaalses plaanis näidanud häid tulemusi ning tõusnud Montbrisoni liidriks. Eestlanna on mänginud kõigis 12 mängus ja keskmiselt platsil viibitud 32,2 minutiga visanud 19,2 punkti, olles sellega võistkonna parim. Lisaks on ta kirja saanud keskmiselt 7,2 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu. Lauapallide võtmisel on sama näitajaga teine välismängija Olga Maznichenko (7,2 lauapalli mängus), kes 11 mängu kokkuvõttes on platsil viibinud keskmiselt 33,43 minutit.

Montbrison on saanud kolm nappi kaotust järjest. Mis on jäänud puudu, et võtta võit?

Ma arvan, et peamiselt on meil puudu jäänud kogemusest. Võistkond on noor ja eelmisest hooajast on neli mängijat, ehk suurem osa võistkonnast, on uus. Me kipume liialt visetega kiirustama ja tihti jääb puudu olukorra lugemisese oskusest – millal liikumine üles võtta või millal kiire vise teele saata.

Kas tunned välismängijate õlul ka suuremat võidukohustust?

Kindlasti, kui võistkond mängib kehvasti ja kaotab, vaadatakse esmalt välismängijate otsa. Eks meid selleks toodud ongi, et me stabiilselt võistkonnale võimalikult kasulikud oleksime ehk oma tööd hästi teeks.

Kuidas klubi praeguse tabeli positsiooniga rahul on?

Me ei ole seisuga rahul. Igal hooajal on eesmärk play-offis mängida, mida mängivad kaheksa esimest. Üheksas jääb esimesena välja ja hetkel asume sellel positsioonil. Meie eesmärk on endiselt play-offis mängida. Pool põhihooaega on veel ees, kõik võistkonnad on üpriski võrdsed, seega võib veel kõike juhtuda.

Viimases mängus alistasite üllatuslikult liiga liidri Aulnoye. Mis naiskonnas muutunud on?

Ma ei ütleks, et otseselt midagi muutund oleks, aga eks hea ole mängida kui visked sisse kukuvad. Saime mängule minna suhteliselt pingevabalt, kuna meil polnud midagi kaotada, ainult võita. Ma arvan, et meid aitas ka fakt, et vastased ootasid kergemat mängu.

Oled liiga arvestuses kolmas ja klubi arvestuses suurim punktitooja. Kuidas hooajaga individuaalses plaanis rahul oled?

Isiklikus plaanis oli hooaja algus veidi keeruline, kuna tavapärasest kauem võttis aega kohanemine. Mida mäng edasi, seda stabiilsemalt olen suutnud mängida, sellega olen rahul. Samas, alati saab paremini ja enda kallal tööd on vaja veel kõvasti teha.

Sinu keskmine platsil viibitud aeg on tõusnud üle 32 minuti. Kuidas koormusele vastu pead?

Kohati on raske, pea iga vaba hetk läheb puhkamisele ja taastumisele, aga eks keha harjub ka koormusega ära. Oma keha tuleb kuulata ja vahel mõni trenn vähem teha.

Kas heade esitustega on Sinu vastu hakatud huvi tundma ka teiste klubide poolt või on Montbrisoniga juba kokkulepe ka järgnevaks hooajaks?

Uuest hooajast on veel veidi vara rääkida, me ei ole sellest ka agendiga rääkinud. Täpseid Montbrisoni plaane ei ole kuulnud. Kuigi Prantsusmaal hakatakse uueks hooajaks võistkondi komplekteerima üpriski varakult, siis hetkel tuleb keskenduda käimasolevale hooajale.

scroll to top
Inline
Inline