Matthias Tass ja Saint Mary’s võtsid seitsmenda võidu järjest

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis seitsmenda järjestikuse võidu, kui külla sõitnud Omaha Mavericks alistati oodatust tasavägisemaks kujunenud mängus 75:66.

Avapoolaja 35:39 kaotanud Saint Mary’s pani oma paremuse maksma viimasel kümnel minutil.

Algviisikusse kuulunud Tass viibis väljakul 21 minutit, mille jooksul viskas ta 5 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 1/2), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Lisaks patustas 20-aastane ääre- ja keskmängija 2 isikliku veaga.

Üleplatsimeheks kerkis eestlase meeskonnakaaslane Tanner Krebs, kes panustas võitu 19 punkti. Vastaste resultatiivseim oli JT Gibson 16 punktiga.

Saint Mary’s on hooaega alustanud kaheksa võidu ja ühe kaotusega, Omahal on kirjas viis võitu ja neli kaotust. Oma järgmise mängu peab Saint Mary’s Eesti aja järgi reede varahommikul, kui võõrustatakse Northern Illinoisi.