VIDEO | Hooaja parima mängu teinud Kotsar aitas South Carolina taas võidurajale

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kahe kaotuse järel võidu, kui koduväljakul alistati 74:65 George Washington Colonials.

Kohtumise esimesed kaks punkti viskasid külalised, kuid seejärel tegi South Carolina 17:0 spurdi. Poolajavileks juhtis kodumeeskond 35:23 ning ohtlikult lähedale vastased enam ei jõudnudki.

Sel nädalal Mehhikos Cancunis toimunud miniturniiri sümboolsesse koosseisu valitud Kotsar tegi oma senise hooaja resultatiivseima esituse. Algviisikus alustanud eestlane sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 38 minutit – ning kogus oma meeskonna parimana 17 punkti (kahesed 8/9, vabavisked 1/3), 9 lauapalli (sh 3 ründelauast), ühe resultatiivse söödu, 2 blokeeritud viset, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Kotsar on nüüd visanud kahekohalise arvu punkte viies järjestikuses kohtumises.

Üleplatsimeheks kerkis kaotajate kasuks 22 punkti visanud Armel Potter.

South Carolina jätkab hooaega viie võidu ja kolme kaotusega, George Washingtonil on vastupidiselt kirjas kolm võitu ja viis kaotust. Järgmise kohtumise peab South Carolina Eesti aja järgi kolmapäeva öösel vastu neljapäeva, kui võõrsil minnakse vastamisi UMassiga.