fbpx
Close

Merike Andersoni koduklubi müstiline võitudeseeria sai otsa

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Belgia naiste kõrgliigas pidid Merike Anderson ja Royal Castors Braine pühapäeval tunnistama võõrsil dramaatilises mängus Sint Katelijne naiskonna 63:61 paremust. See tähendas, et eestlanna koduklubi jaoks sai läbi ajalooline võitudeseeria Belgia kõrgliigas.

Kui lugeda üksnes liigamänge, siis tunnistas Castors Braine Belgia meistriliigas pärast 2013. aasta 17. novembrit ehk peaaegu viis aastat vaid võite. Selle aja jooksul lõpetati võidukalt 136 järjestikust liigamängu. Karikasarjas naiskond nii edukalt mängida ei suutnud, kui 2016 kaotati finaalis ja mullu poolfinaalis.

Andersoni roll jäi kaotusmängus üsna väikeseks, kui 36-aastane tagamängija kogus 9 minutiga protokolli vaid 2 isiklikku viga, tegemata ühtegi pealeviset.

Võitjate parimana viskas Laure Resimont 13 punkti, Sofia Ouahabi lisas 12 ning Becky Massey 10 silma. Castors Braine’i poolel vastas Celeste Trahan-Davis 16 punkti ja 9 lauapalliga ning Karlie Samuelson lisas 12 silma ja Mariona Ortiz 12 punkti, 8 korvisöötu, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget.

Juba kolmapäeval saab Sint Katelijne naiskonnaga jõudu katsuda teinegi Eesti koondislane, kui üle nelja aasta taas Eurocupi sarjas osalev Belgia klubi sõidab külla prantslaste Landes Basketile, kus teatavasti mängimas eestlannast ääremängija Mailis Pokk. Castors Braine alustab samuti kolmapäeval tänavust Euroliiga hooaega, kui kodusaalis võõrustatakse itaallaste Schio Famila tiimi.

Superseeria lõpetanud kaotuse kohta kirjutas Castors Braine’i Facebooki leht: “Iga asi saab ükskord otsa, mingit draamat pole. Meil on talenti, pole kahtlustki, kuid polnud agressiivsust, intensiivsust, keskendumist ja kohusetunnet. Õpime sellest kaotusest ja reageerime kiiresti! Me suudame liigutada mägesid, aga me ei tohi olla liiga head.”

scroll to top