fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramot ootab esmaspäeval ees tõenäoliselt hooaja üks raskemaid mänge

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi jätkab pärast kahte järjestikust koduliigas saadud võitu VTB Ühisliigat, kohtudes esmaspäeva õhtul kell 19.30 Euroopa tippklubi Moskva CSKA-ga. Mängust teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.ee.

Kalev on alustanud Ühisliiga hooaega ühe võidu ja ühe kaotusega. Kui avavoorus alistati võõrsil Nižni Novgorod numbritega 82:68, siis viimatises kohtumises jäädi võõrsil 73:80 alla Moskva oblasti Himkile.

Kuulsa kreeklase Dimitrious Itoudise juhendamisel viiendat hooaega alustanud CSKA pole tänavu veel vääratanud. Ühisliigas on alistatud Krasnojarski Jenissei 91:66, Astana 86:61 ja Nižni Novgorod 84:78. Euroliigaski on kirjas juba võit Barcelona, Tel Avivi Maccabi ja Istanbuli Darussfaka üle.

Kalevi ja CSKA kümme omavahelist kohtumist on lõppenud Venemaa viimase 16 aasta meistri võiduga. Mullu olid Tallinna ja Moskva esiklubide mõlemad mängud aga meeldivalt tasavägised: Venemaal lõppes mäng seisul 108:100 ja Eestis 105:95.

CSKA on suutnud sisuliselt kogu oma mulluse põhituumiku Nando De Colo, Sergio Rodriguezi, Will Clyburni, Cory Higginsi, Othello Hunteri, Kyle Hinesi, Nikita Kurbanovi ja Andrei Vorontsevitši näol säilitada. Uutest meestest väärivad tutvustamist endine Kristjan Kanguri klubikaaslane, Itaalia passiga Daniel Hackett ja mullu Phoenix Sunsi eest 20 NBA mängus väljakul käinud Alec Peters.

Kalev peab eeloleval nädalal Ühisliigas suisa kaks mängu, sest juba laupäeval kohtutakse hooaja esimeses kodumängus Saraatovi Avtodoriga.

scroll to top