fbpx
Close

Vigastusi ja piinlikku visketabavust trotsinud Fantaasia Fred on avavooru järel teisel positsioonil

-Nikola Jokic | Foto: AFP/Scanpix

-Nikola Jokic | Foto: AFP/Scanpix

NBA fantaasialiigad üle maailma on end tänaseks käima tõmmanud ning mänedžeride seas käib vilgas meeskondade parendamise protsess. Fredi meeskonnas on samuti arenguruumi küllaga ning paljud mängijad alles köhivad kopse puhtaks enne kui hakkavad platsil tegusid tegema.

Avavoorus oligi Fredi peamiseks murelapseks uskumatult nigel tabavus, kui meeskond suutis nädala jooksul tabada vaid 38% teele saadetud visetest. Selle näitaja osas on Korvpall24.ee nimeline tiim liigas selgelt viimasel kohal. Siinkohal tuli Fredile appi liiga kalender, mis andis avavoorus igati sobiva vastase Earl Manigaulti näol. H2H formaadiga liigas võib kalender mängida väga olulist rolli, sest iga nädal on unikaalne ning heal päeval võib iga meeskond kõiki võita. Pikas perspektiivis siiski loosile lootma jääda ei tasu ning tuleb oma meeskonda vastavalt valitud strateegiale arendada. Järgnevates tabelites on väljavõte esimese vooru tulemustest ning hetke paremusjärjestus:

Selleks, et mitte liigselt eufooriasse sattuda, on paslik vaadata numbreid ka natuke teise nurga alt. Fantrax keskkond pakub ka Roto-formaadi edetabelit, et näha kumulatiivset statistikat, mis toob pikas vaates välja iga meeskonna nõrkused ja tugevused. Kuna Roto-formaadis jõuavad üldjuhul tippu suurima mängude arvuga meeskonnad, siis vigastuste ning vähese koosseisude optimeerimise tõttu on Fred antud edetabelis viimaste hulgas. Lugejaile selgituseks, et veerus Pts summeeritakse iga kategooria eest saadavaid kohapunkte. Näiteks FG% eest saab Fred 1 punkti (20. koht), samas AST eest 16 punkti (5. koht).

Kuigi Roto-formaadi 17. koht võiks juba vaikset häirekella lüüa ning mõelda koosseisu muutmisele, otsustas Fred vähemasti 4 esimest vooru teiste meeskondadega mängijaid mitte vahetada. Samas teeb rõõmu liigas valitsev aktiivne igapäevane suhtlemine ning seda ka mängijate vahetuspakkumiste osas. Juba draftile järgnenud päeval löödi esimesed tehingud lukku ning pakkumise sai ka Fredi meeskond. Tänaseks on Fred juba eelpool mainitud põhjustel mõlemad vahetusettepanekud tagasi lükanud, kuid on neist siiski meelitatud – järelikult leitakse Korvpall24.ee meeskonna mängijates väärtust. Alljärgnevast vahetuste aknast on näha ka esimese suure staari, draftis 17. valikuna Nuia Huntide meeskonda liikunud John Walli tehing, kus teisel kaalukausil oli lausa kaks mängumeest.

Hoolimata hooaja algusest, kus paljud mängumehed alles sätivad end tippvormi, leidus esimesel nädalal ka suurepäraseid esitusi, millest kindlasti märkimisväärseim oli Nikola Jokici statistiline ime mängus Phoenix Sunsi vastu. Draftis 9. valikuna The Trumps meeskonda siirdunud Serbia tulevikutäht tegi nimetatud mängus 31 minuti jooksul kolmikduubi, visates 35 punkti (visked väljakult 11/11, kolmesed 3/3, vabavisked 10/11) hankides 12 lauapalli ning andes 11 söötu. Lisaks veel 4 vaheltlõiget, 1 viskeblokeering ning tegemata ühtegi pallikaotust. Eelmisel hooajal end NBA tähtede hulka mänginud 23-aastane ja 213cm pikk keskmängija võib olla selle fantaasia hooaja suurim leid. Fantraxi reitingutabelist leiame Jokici James Hardeni järel teiselt realt, TOP 20-s on ka kaks Fredi “kasvandikku” Kevin Love ja Ben Simmons.

Fredi meeskond kohtub alanud nädalal liigatabelis 12. positsiooni jagava Kalaranna Doris võistkonnaga, kelle veduriteks on Andre Drummond, Jrue Holiday, Serge Ibaka. Vigastusega peab nädalase vooru vahele jätma üks võistkonna ohtlikem viskaja Will Barton. Meeskondade eelmise nädala tulemuste võrdluses oleks võidu noppinud Kalaranna Dorisele tulemusega 5-3-1, kuid fantaasialiigas on iga mänguvoor kordumatu.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top