Lewiseta Kalev/Cramo hammas seekord Moskva CSKA peale ei hakanud

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi jätkas täna VTB Ühisliigat Venemaa pealinnas, kus jäädi tulemusega 75:102 (38:54) alla Euroopa tippklubile Moskva CSKA-le.

Kõik senised Ühisliiga ja Euroliiga mängud võitnud CSKA alustas kohtumist teravalt ja kasvatas Nando De Colo, Will Clyburni ja Othello Hunteri vedamisel kiiresti vahe enam kui kümnepunktiliseks. Avaveerandi lõpuks olid tablool juba võõrustajate 31:14 edunumbrid.

Vigastatud Chavaughn Lewiseta mänginud Kalevil õnnestus teine veerandaeg võita 24:23 ja ja vähendada kolmanda veerandi alguses vahe hetkeks juba 12 punktile, ent seejärel taastasid Dimitrios Itoudise hoolealused turvalise eduseisu ja purjetasid kindla võiduni. Sarnast stsenaariumit nagu mullu, mil Kalev suutis võõral väljakul viimase minutini mängus püsida ja kaotas lõpuks 100:108, õnnestus venelastel vältida. Neljas veerandaeg kujunes lõppnumbrite vormistamiseks.

Kalev jäi hätta eelkõige just CSKA osavuse ja kiirusega, mida kinnitab vastaste vabavisete arv – 37 (neist 34 sisse). Sarnaselt eelmise nädala mängule Moskva oblasti Himkiga oli meie murekohaks ka lauavõitlus, mis kaotati suurest punktivahest hoolimata 26:37.

Kalevi resultatiivseim oli taas Ivan Almeida, kes viskas 18 punkti ja kogus 5 lauapalli. Janari Jõesaare kontole kanti 13 punkti, Reggie Lynch kogus 11 punkti, 5 lauapalli ja 3 blokki. Kolm kaugviset tabanud Kristjan Kitsing tõi 9 punkti, Landen Lucas sai kirja 9 punkti ja 7 lauapalli. CSKA tulemuslikumad olid Hunter ja Clyburn vastavalt 19 ja 17 punktiga.

Kalev (1-2) jätkab Ühisliiga hooaega juba sel laupäeval, kui kell 17.00 võõrustatakse Saku suurhallis üht põhikonkurenti Saraatovi Avtodori. Meie külalistel on tabelis 106:91 võit Krasnojarski Jenissei üle ja 63:76 kaotus Kaasani Unicsile.