Mikk Jurkatamme ja Arnold Miti koduklubid said võidud tugevate vastaste üle

-Mikk Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas mängivatest Eesti korvpalluritest käisid pühapäeval väljakul Mikk Jurkatamm ja Arnold Mitt. Mõlemad eestlased said kirja võidud.

Mikk Jurkatamme tööandja Cento Benedetto XIV oli koduväljakul 79:74 parem Napoli Basketist. Kohtumine oli tasavägine, ent viimasel veerandil ei loovutanud Cento eduseisu enam kordagi.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jurkatamm pääses platsile neljaks minutiks, mille jooksul tõi kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1) ja hankis ühe lauapalli. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Arnold Miti leivaisa Chieti Basket 1974 alistas koduplatsil 79:78 Forli 2.015. Chietile tõi võidu ameeriklase Pendarvis Williams hiilgav tegutsemine kohtumise viimastel sekunditel. Esmalt viis ta vabavisetest Chieti juhtima ja sellele järgnevalt blokeeris Forli viimase viskeürituse.

Kohtumist pingilt alustanud Mitt pääses platsile vaid kaheks minutiks ning ei saanud selle ajaga kirja mitte ühtegi statistilist näitajat.

Centol on punases alagrupis seitse võitu ja sama palju kaotusi, mis annab võiduprotsendi alusel kuuenda koha. Üheksa kaotuse kõrvale seitsmenda võidu saanud Chieti paikneb 13 meeskonna konkurentsis kaheksandal positsioonil. Forli on esimene 13 võidu ja kahe kaotusega ning Napoli teine 13 võidu ja nelja kaotusega.