NBA draftiks andis nime üles ka tunamullu Raplat nuhelnud skandaalne Ball

-Perekond Ballid | Foto: BBB

-Perekond Ballid, LaMelo vasakult teine | Foto: BBB

Kolme eestlase – Henri Drelli, Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsari – ning mitmesaja noorkorvpalluri kõrval on end NBA draft’iks üles andnud ka skandaalse Balli dünastia noorim võsuke, 18-aastane korvpallitalent LaMelo Ball, teatab NBA ekspert Shams Charania.

201 cm pikkust LaMelo Balli peetakse 2020. aasta NBA draft’i potentsiaalseks esikolmiku valikuks. Viimase hooaja Austraalias Illawarra Hawksi ridades veetnud Ball sai 12 kohtumises kirja küll korralikud 17 punkti, 7,6 lauapalli, 6,8 korvisöötu ja 1,6 vaheltlõiget mängus, kuid oli selgelt hädas visketabavusega – väljakult tabas mängujuht vaid 37,5% täpsusega, sealhulgas kaugvisetest vaid veerandi (25%).

LaMelo Ballil on selge seos ka Eestiga, nimelt käis tema isa LaVar Balli kokku pandud JBA USA tiim 2018. aasta oktoobris Raplas pidamas show-mängu. Balli vendade juhtimisel teenisid 135:123 võidu külalised. LaMelo Ball kogus 38 punkti, 10 lauapalli, 6 korvisöötu ja 6 vaheltlõiget, Rapla eest säras vaid 18 minutiga 38 punkti ja 6 korvisöötu kirja saanud Rain Veideman.

LaMelot ootab NBA-s ees vanem veli Lonzo, kes valiti 2017. aasta draft’is teise valikuna Los Angeles Lakersisse, kuid mängib nüüd New Orleans Pelicansi ridades.