fbpx
Close

NCAA debüüdiks valmistuv Carlos Jürgens: sats on täis erinevaid karaktereid

Avatar
-Carlos Jürgens | Foto: Siim Semiskar

Eelmise hooaja alguses sai selgeks, et Erkmaa Korvpallikooli kasvandik Carlos Jürgens jätkab pärast gümnaasiumi lõpetamist karjääri USA üliõpilasliigas NCAA. Tartust pärit noormees alustas augusti keskpaigas õpingutega Oklahomas, Tulsa külje all asuvas Oral Roberts ülikoolis ja liitus ORU meeskonna ettevalmistusega.

Jürgens on hästi sisse elanud ja harjub teistsuguse treeningprotsessiga, kirjutab Erkmaa KK oma Facebooki kontol. NCAA reeglite kohaselt võib preseasonil teha meeskonnatreeninguid ainult neli tundi nädalas: “Mis tähendab, et iga nädal on viis saali- ehk meeskonnatrenni, mis kestavad 45 minutit.”

Meeskonnatreeningule eelneb jõusaalitrenn, mis pidavat oleme hoopis teistsugune võrreldes Eestis kogetuga: “Seeriate vahel pause pole ja kava on ehitatud üles kolmel erineval astmel. Pärast meeskonnatrenni toimuvad individuaaltrennid, kus treenime intensiivselt viskamist, põrgatamist, söötmist ja muid elementaarseid oskuseid”.

Trennid algavad kella kolmest ja kokku kestavad umbes neli tundi. Lisaks on hommikused trennid: “Paaril korral nädalas treenime väiksema seltskonnaga ka kell 7 hommikul, et päike meid ei põletaks väljas.”

Meeskond alles hakkab Jürgensi sõnul kokku sulama: “Sats on täis igasuguseid erinevaid karaktereid, aga meie nö team chemistry on alles sujumas. Kõik on sõbralikud ja aitavad vajadusel ning alati veenduvad, et kõigil oleks kõik hästi.”

Hooaja eesmärkidest rääkides Jürgens saladuse loori väga ei kergita: “Treeneritel on hooajaks väga kõrged ootused, nagu ka muidugi minul ja kõigil mängijatel. Usun, et tõestame seda oma tegudega väljakul.”

Jürgens on kindel, et neist saab olema meeskond, kes hakkab platsil jooksma rohkem kui ükski teine sats: “Meeskonna trennides jookseme harjutuste vahel aja peale otsi ning enne ja peale individuaaltrenne on conditioning, mis enamasti hõlmab trepijookse, kaitseasendi drille ja erinevaid intensiivseid tracke.”

Esimene liigamäng on 6. novembril ja teine juba 9. novembril. Sealt edasi on väga tihe mängugraafik, mistõttu tuleb reisimist ja võõrsil olemist üksjagu ette. Ülikooli õpingud kaugete reiside tõttu ei kannata, sest koolitööd saab lihtsasti interneti teel teha: “See ilmselt valmistab mulle kõige rohkem raskusi, sest kõik need mittekõnekeelsed terminid on veel keerulised. Aga esimesed õnnestunud koolitööd annavad kinnitust, et olen õigel teel.”

scroll to top
Inline
Inline