Nurkliku ja Evarti võimsad esitused aitasid Paidel ning Viimsil võidulisa teenida

-Rauno Nurklik | Foto: Siim Semiskar

Eesti esiliigas toimus reedel kolm kohtumist, milles võidu noppisid tabeli kolmas Paide Viking Window ja neljas KK Viimsi/NoTo. Tartu Kalev/Estiko purustas Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy meeskonna koguni 28 punktiga.

Paides toimunud kohtumises suutis turniiritabeli eelviimane SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool (1-17) küll mängus püsida, aga kõik veerandajad siiski kaotati ning Paide (12-6) teenis lõpuks 89:77 võidu. Üleplatsimees oli 32 punkti visanud Rauno Nurklik. Hea mängu tegi ka Saamuel Rõigas, kelle arvele jäi 18 silma ja 8 lauapalli. Kaotajate eest viskas parimana 13 punkti Jarmo Heitur.

Viimsi (18-11) meeskond oli napilt 84:80 üle BC Tartust (6-12). Suuresti otsustavaks sai teine veerandaeg, mille võõrustajad võitsid 29:15. Kristjan Evart oli Viimsi parim 30 punktiga, Kaarel Traumann toetas teda 19 punktiga. Tartu poolelt viskas 19 silma Robin Kivi ning Joonas Anton Jürgenstein lisas 18 punkti.

Estiko (16-8) alistas Kuressaare (3-15) meeskonna lausa 93:65. Väljakuperemehed võitsid teise veerandaja 26:5 ning sellega oli mängusaatus ka otsustatud. Ants Järv tõi võitjatele 18 punkti, Mihkel Allorg lisas 15 silma. Kaksikduubli sai kirja Artur Liiv, kelle arvele jäi 13 punkti ning 10 lauapalli. Vastaste parim oli Andri Väljaots 17 punktiga. Alvar Väli kogus 13 silma ning 8 lauapalli.