Õlavalu takistas Kotsarit South Carolina kangelaseks tõusmast, kõik eestlased olid NCAA-s võidukad

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Täna öösel ja varahommikul käisid väljakul kõik neli USA üliõpilasliigas NCAA mängivat Eesti noormeest ja kõigi nelja kodumeeskonnad teenisid ka võidud.

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks alustasid kagukonverentsi (SEC) põhihooaega dramaatilise 71:69 võõrsilvõiduga Florida Gatorsi üle.

South Carolina jäi esimese 15 minuti jooksul 6 kolmepunktiviset tabanud Florida vastu 17:30 kaotusseisu, kuid tuli seejärel mängu tagasi ja 23 sekundit enne avapoolaja lõppu tõi Kotsari tabav kahepunktivise tabloole numbrid 32:34. Järgneval rünnakul tabas lähiviske ka Florida ja poolajapausile mindi kodumeeskonna 4-punktilises eduseisus. Veel 7 minutit enne mängu lõppu oli South Carolina 56:65 kaotusseisus, kuid tegi seejärel 11:1 spurdi ning pääses ühe punktiga ette. 3 sekundit enne lõpuvilet oli seis viigis 69:69 ja näis, et mäng läheb lisaajale, kuid South Carolina mängija Felipe Haase andis oma korvi alt suurepärase söödu väljaku teises otsas olnud Chris Silvale, kes tegi lõpusekundil otsustava pealtpaneku.

Algviisikusse kuulunud Kotsar viibis väljakul 33 minutit ning viskas selle ajaga 4 punkti (kahesed 1/4, vabavisked 2/6), võttis mängu parimana 7 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas 2 vaheltlõiget ja tegi ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga.

South Carolina peatreener Frank Martin ütles mängujärgsel pressikonverentsil, et alguses valis ta üle väljaku söötu andma Kotsari, kuid eestlane kurtis õlavalu ja seetõttu langes valik Tšiilist pärit Felipe Haase kasuks.

Koos konverentsiväliste mängudega on South Carolinal nüüd kirjas 6 võitu ja 7 kaotust.

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels alistas lääneranniku konverentsi (WCC) põhihooaja teises mängus koduväljakul BYU Cougarsi 88:66.

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid avapoolaja lõpuks suutis Saint Mary’s 10 punktiga ette minna (42:32). Kodumeeskond jätkas mängu kontrollimist ka teisel poolajal ja 9 punktist lähemale külalised enam ei jõudnud.

Tass sekkus mängu vahetusest ja viibis platsil 19 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 0/1), võttis 6 lauapalli, jagas 3 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi ühe pallikaotuse ning 3 isiklikku viga.

Põhiturniiri avamängus saadud kaotuse kõrvale esimese võidu teeninud Saint Mary’s on sel hooajal kogunud 10 võitu ja 7 kaotust.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes kuulub samuti lääneranniku konverentsi, võitis põhiturniiri teises mängus võõrsil Pepperdine Wavesi 72:69.

Väga tasavägiselt kulgenud kohtumise jooksul vahetus eduseis koguni 19 korral ja 11 korral oli seis viigis. 26 sekundit enne mängu lõppu jäi eestlase kodumeeskond 67:69 kaotusseisu, kuid viimase 15 sekundi jooksul tabasid San Francisco mängijad ühe kaugviske ja 2 vabaviset.

Jurkatamm teenis 8 mänguminutit, kuid punktiskoori ta selle ajaga avada ei suutnud (kahesed 0/1). Eestlasest ääremängija arvele jäi 2 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Suurepärast hooaega jätkav San Francisco on võitnud mõlemad senised põhiturniiri kohtumised, koos konverentsiväliste mängudega on neil kirjas 14 võitu ja 2 kaotust.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles teenisid oma konverentsis kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduväljaku Western Illinois Leathernecksi 82:63.

Oral Roberts otsustas mängu saatuse juba avapoolajal, kui seisult 12:11 tehti koguni 23:0 spurt. Poolajapausiks oli kodumeeskond 48:26 eduseisus ja teisel poolajal külalised 15 punktist lähemale ei pääsenud.

Jürgens pääses väljakule 16 minutiks ja viskas selle ajaga 3 punkti (kolmesed 1/2), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe pallikaotuse.

Põhiturniiri 3 võiduga alustanud Oral Roberts on käimasoleval hooajal kogunud 7 võitu ja 11 kaotust.