Siim-Sander Vene ja Gran Canaria võtsid koduväljakul olulise võidu Fuenlabrada üle

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Pühapäeval jätkus Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife jaoks Hispaania kõrgliiga hooaeg. Ligikaudu 2000-pealise publiku ees peetud kohtumises mindi vastamisi eestlasest ääremängija eelmise tööandja, Montakit Fuenlabradaga. Tabeliseisu silmas pidades olulisest vastaseisust väljus võitjana Gran Canaria tulemusega 97:75 (25:14; 19:25; 20:16; 27:20).

Suurepärase avaveerandja järel, mille Gran Canaria võitis 11 punktiga, algas teine neljandik Fuenlabrada survega. Külalised suutsid vahe tagasi mängida viie minutiga ning hetkeks kätte võidelda isegi neljapunktilise juhtpositsiooni. Poolajapausile mindi siiski Vene koduklubi eduseisult tulemusega 44:39.

Kolmandal veerandjal õnnestus Gran Canarial eelkõige tänu heale veerandja teisele poolele ning lõpule kasvata oma eduseisu veel nelja punkti võrra. Otsustaval neljandikul ei lasknud eestlase koduklubi külalistel enam endale ohtlikuks saada ning tüüris kohtumise kindlalt võidusadamasse.

Gran Canaria poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani viis mängumeest. Resultatiivseim neist oli Xavier Rabaseda, kes panustas võidkohtumises 14 punkti ning hankis lisaks 7 lauapalli. Kaksikduublini jõudis Ondrej Balvin, kelle arvele kanti 12 silma ja 10 lauapalli. Siim-Sander Vene viibis väljakul 12 minutit, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), noppis ühe lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi ühe vaheltlõike. Samuti sooritas Vene 2 isiklikku viga.

Fuenlabrada mängu vedasid pärast jõulupühi meeskonnaga liitunud ekskalevlane Josh Akognon ning viimati Robert Valge meeskonnakaaslaseks San Pablo Burgose meeskonnas olnud Vjatšeslav Kravtsov, kes tõid vastavalt 19 ning 8 punkti.

Gran Canaria tõusis jooksvas liigatabelis 11. positsioonile, olles kogunud 6 võitu ja 9 kaotust. San Pablo Burgosel ja Andorra MoraBancil, kellel on enda käesoleva vooru kohtumine veel pidamata, võivad aga tõusta Gran Canariaga samale tabelireale. Siim-Sander Vene ja Gran Canaria jaoks jätkub liigahooaeg 13. jaanuaril, mil vastamisi minnakse Valenciaga (9-5), kes paikneb liigatabelis viiendal kohal.