Pärnu oli lähedal suurüllatusele, aga VEF võttis ikkagi oma

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas pidi Pärnu Sadama meeskond enamus ajast tasavägiselt kulgenud mängus tunnistama Riia VEF-i paremust.

Pärnu Sadam – Riia VEF 72:76 (20:21, 26:19, 15:16, 11:20)

Kolmapäeval tugeva viimase veerandaja toel TalTechi alistanud VEF oli nüüdki kohtumise alguses Eesti klubi vastu raskustes. Avaveerand kuulus neile küll 21:20, ent järgmise kümne minutiga viskas Mihkel Kirves pärnakate eest 11 punkti ja eestlasest ääremängija abiga juhtis kodumeeskond poolajaks 46:40. Seejuures võideti ka lauavõitlus 22:16.

VEF-il oli selgelt veel käike varuks ning selle tõestuseks tehti kolmanda veerandaja alguseks ka 9:0 spurt. Pärnu jäi nii kaotusseisu, kuid Kirves jätkas head tegutsemist ning ligi viie minuti möödudes viis ta pärnakad taas ette.

Otsustavad kümme minutit algasid Pärnu 61:56 eduseisust, aga riialased tegid sel korral lausa 14:0 spurdi ning mindi üheksa silmaga juhtima. Pärnakad üritasid mängu tagasi saada, kuid alati oli VEF-il vastus olemas. Siiski 2,5 minutit enne lõppu vähendas Saimon Sutt vahe viiele punktile. Lisaks tabas ta ka kaugviske ja Henri Wade-Chatman korvi alt, mis tähendas, et 72:72 seisult algasid viimased poolteist minutit. Artis Ate tabas aga vastu kolmepunktiviske ja kuigi Pärnu sai kohtumise viimase rünnaku endale, kaotati seal pall, ja nii teenis Läti tippklubi kokkuvõttes raske neljapunktilise võidu.

VEF-i parimaks kerkis Andris Misters 29 punktiga. Steve Zack tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga. Artis Ate lisas 8 ning Vincent Council 7 silma ja 9 korvisöötu.

Kaheksa mehega tegutsenud Pärnu poolelt tõi Mihkell Kirves 19 ja Henri Wade-Chatman 18 punkti, kellest mõlemad said kätte 9 lauapalli. 17 punkti sai kirja Saimon Sutt ning 13 silma ja 7 lauapalli jäi Arkadiy Mkrtychyani nimele.

“Tugevatega annab küll mängida. Saaks vaid väikse abi kohtunike käest, et vilistaks mõnegi 50-50 olukorra meie poole ka, siis oleks äkki variant. Saimon Sutt ja Rannar Raap peavad omad närvid korda saama. Kohati püüdsime ulmelisi lahendusi teha. Tegime üldplaanis aga hea mängu ja võrreldes mõne teise kaotusega praegune eriti kripeldama ei jää,” rääkis Pärnu Sadama meeskonna peatreener Heiko Rannula Delfile antud intervjuus.

Homme, 9. novembril toimub Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks kohtumine, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab mullust Läti meistrit BK Ventspilsi.