fbpx
Close

Põhjamaade meistrivõistlustel kerkisid resultatiivsemateks Toom ja Veesaar

Avatar
-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Sel esmaspäeval lõppes Soomes Kisakallios peetud Põhjamaade meistrivõistluste turniir, millest võtsid osa Eesti poiste ja tüdrukute U16 ja U18 koondised. Heitsime põgusa pilgu meie mängijate statistikale, et vaadata, kes kerkisid Eesti koondiste liidriteks.

Indrek Visnapuu juhendatav noormeeste U18 koondis saavutas nelja võidu ja ühe kaotusega teise koha. Alla jäädi vaid korraldajamaa Soome eakaaslastele, kellele omavahelises kohtumises kaotati 60:74. Koondise resultatiivseimaks mängijaks tõusis 16-aastane Hugo Toom, kes viskas nelja kohtumise jooksul keskmiselt 13,5 punkti. Talle järgnesid kõik viis mängu kaasa teinud Markus Ilver ja Ran Andre Pehka, kes kogusid keskmiselt vastavalt 9 ja 8 punkti.

Parimad lauavõitlejad olid Itaalias mängivad Mait Peterson ja Joonas Riismaa, kes mõlemad kogusid keskmiselt 5,4 lauapalli. Riismaa oli ka võistkonna parim söödujagaja, andes keskmiselt 3,6 resultatiivset söötu mängus. Talle järgnesid Kaspar Kitsing ja Ran Andre Pehka 3 korvisööduga mängu kohta. Parim visete blokeerija oli Mehhiko juurtega Karl Andres Matute Perner, kes sai kirja keskmiselt 2 blokki mängus.

Teise koha teenis ka Rauno Pehka käe all mänginud poiste U16 koondis, kes kogus kolm võitu ja kaks kaotust. Võistkonna parim korvikütt oli Henri Veesaar, kes kogus nelja mängu jooksul keskmiselt 10,8 punkti. Veesaarele järgnesid Kardo Kilk 9,6, Kaspar Sepp 9,2 ja Ken-Martti Reinart 9 punktiga mängus.

Parimaks lauavõitlejaks kerkis Sepp, kes võttis keskmiselt 10,6 lauapalli mängu kohta. Talle järgnes Reinart 8,4 lauapalliga kohtumises. Parimad söödujagajad olid Kardo Kilk ja Robert Tiger Koit, kes mõlemad andsid 2,8 korvisöötu mängus. Parim vaheltlõigete sooritaja oli 14-aastane Gerrit Lehe keskmiselt 3,4 vaheltlõikega mängus.

Prantslasest peatreeneri Pierre Bressanti juhendatav neidude U18 koondis sai ühe võidu ja nelja kaotusega viienda koha. Naiskonna edukaimaks korvikütiks kerkis oodatult Anna Gret Asi, kes tõi keskmiselt 12,6 punkti kohtumises. Talle järgnesid Ivetta Elizaveta Okuneva 6,6 ja Marie Anette Sepp 6,4 punktiga mängu kohta.

Lauavõitluses oli parim Anna Jürisaar, kes kogus keskmiselt 4,2 lauapalli mängus. Talle järgnes Asi 3,8 lauapalliga kohtumises. Parim sööduandja oli Sepp keskmiselt 2,8 korvisööduga. Järgnesid keskmiselt 2 resultatiivset söötu jaganud Asi ja Viktorija Kisseljova. Parim vaheltlõikaja oli Asi keskmiselt 2,2 vaheltlõikega mängu kohta.

Allan Siimann käe all mänginud tüdrukute U16 koondis kaotas kõik viis kohtumist ning pidi leppima viimase ehk kuuenda kohaga. Koondise suurim korvikütt ja parim lauavõitleja oli Anete Elisabeth Adler, kes viskas keskmiselt 12,8 punkti ja võttis keskmiselt 11,6 lauapalli mängus. Punktide arvestuses järgnesid talle Kadri-Ketter Kont 10 ja vaid kahes mängus kaasa teinud Maarja Grünmann 9,5 punktiga.

scroll to top
Inline
Inline