fbpx
Close

Fänniklubide korvpalliturniiri lõpplahendus selgus alles kolmandal lisaajal

Avatar
-Fänniklubide korvpalliturniir Tallinnas | Foto: Erakogu

Laupäeval toimus Õismäe sportmängude hallis 22. korda toimunud Euroopa suurim korvpallifännide kossuturniir, kus võitja selgus alles kolmandal lisaajal. Kohal olid kolme Balti riigi ja Venemaa fännklubide ühendused. 1995. aastal Leedust alguse saanud turniiri idee on kokku tuua erinevate võistkondade trummilööjad, lipulehvitajad ja kaasaelajad, et kõik saaks omavahel sportlikus õhkkonnas sõbruneda.

“Sel aastal põrgatas palli umbes 150 inimest Kaunasest, Vilniusest, Šiauliaist, Radviliskisest, Riiast ja Tallinnast ning esmakordselt võistkonnad Tartust, Pärnust ja Raplast,” ütles turniiri peakorraldaja ja BC Kalev/Cramo fännklubi eestvedaja Tõnu Schmidt pressiteate vahendusel.

Turniiri avasid rahvatantsijad, tutvustades väliskülalistele ka “Tuljakut”, kohal oli Eesti ainus NBA mängija Martin Müürsepp ja lõunapausi aitasid sisustada Dance Republic tantsutüdrukud. Paljudel võistkondadel olid kaasas ka fännid, mis lisas turniirile emotsioone ning pinget.

“Võita tahaksid ju kõik, kuid nagu spordis tavaks, siis võidab ainult üks. Sel aastal said üllatusvõidu Riia Baronsi fännid, kes alistasid kolme lisaajaga lõppenud finaalis oma Kaunase kolleegid. Baronsi fännid tulid meistriteks teist korda, nii Vilniuse Rytase kui ka Kaunase Žalgirise fännid on seitsme tiitli peal,” rääkis Schmidt.

Eesti klubidest läks kõige paremini Raplal, kes saavutas kümnenda koha, BC Kalev/Cramo fännid jäid pärast mitut nappi kaotust kaheteistkümnendaks. Tartu võitis viimase koha mängus Pärnut.

“Naljaga pooleks võib ju öelda, et leedukad sünnivad pall käes, kuid platsil nende vastu mängides nii tundubki. Et turniiri taset ühtlasena hoida, on keelatud kasutada iga riigi kolmes kõrgeimas liigas mängivaid pallureid,” lisas Schmidt.

Tänu suurtoetajatele Cramo, Optibet, Pizzapro, Alexela, Gravex ja Jazz Pesulad oli külalistel korraldajatele ainult kiidusõnu. “BC Kalev/Cramo toetajate eesmärk oli korraldada läbi aegade parim turniir, mis tagasiside põhjal ka õnnestus. Kõikide klubide esindajad jäid väga rahule ja järgmise aasta turniiriks Vilniuses on korraldusliku taseme latt väga kõrge,” ütles Schmidt lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline