fbpx
Close

Rahvusvahelisel ja kõrgetasemelisel Abja-Paluoja 3×3 turniiril teenisid võidu venelased

-Nikolai Šangitšev ja COP Sosnovy Bor | Foto: Siim Semiskar

-Nikolai Šangitšev ja COP Sosnovy Bor | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti legendaarse Mulgimaa suveürituse Abja Suvepäevad 2019 raames kõrgetasemeline 3×3 korvpalliturniir Abja-Paluoja Quest, kus kohale oli tulnud ülimalt rahvusvaheline seltskond. Eesti meeskondadel sel korral finaali murda ei õnnestunudki ning võit läks Venemaale.

Mänge alustati neljas alagrupis ning veerandfinaali ehk kaheksa parema hulka jõudis neli Eesti tiimi ja neli külalisvõistkonda – kaks Poola U23 meeskonda, tugev Venemaa esindus ja lätlased. Ühe tugevama meeskonnana jäi play-offist välja lähikonnas Peep Pahvi karmi käe all laagerdavate Keila KK (Margus Pahv, Kevin Sepik, Marten Maide, Roland Tamkivi) noormeeste esindus, kes sattus neljasesse alagruppi, kus üks mäng küll võideti kindlalt, kuid kaotati Poola U23 One meeskonnale 6:12 ja BC Raekülale 12:13.

Külaliste omavahelistes veerandfinaalides põnevaks ei läinudki, kui tihti varemgi Eestis 3×3 turniiridel osalenud venelaste COP Sosnovy Bor (Nikolai Šangitšev, Aleksander Zahharov, Vladimir Bazõlev ja Vladislav Meleškin) said 15:9 jagu Poola U23 Two tiimist, lätlaste Mazais alistas 14:9 Poola U23 One võistkonna.

Sama joon oli ka eestlaste omavahelistes arveteõiendamises, kui Tõnismatsi talu (Illimar Pilk, Janis Vahter, Kaido Saks, Robert Lilleõis) mängisid 20:14 üle meeskonna nimega BIG4 ja Mõisaküla (Kristjan Keres, Aimar Sepa, Ott Varik ja Villu Seepter) jaks käis 13:9 üle BC Raekülast (Riho Kõiv, Elgar Tamsalu, Maur Below ja Allar Leppind).

Poolfinaalides olid kohtumised veel ühepoolsemad, kui Venemaa esindus sai 19:7 jagu Mõisakülast ja lätlased mängisid 15:6 üle Tõnismatsi talu. Finaal oli tasavägine ja põnev, kus lõpuks 14:12 tõmbas pikema kõrre COP Sosnovy Bor. Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti võitjate hulgast Nikolai Šangitšev. Pronksikohtumises sai Tõnismatsi talu Mõisakülast jagu 18:8.

Parima kohaliku tiimi auhinna sai Sukk & Company, kus pallis ka endine Eesti jalgpallikoondislane Ingemar Teever. Parim harrastajate klassi võistkond oli BIG4.

scroll to top