Raieste ja Baskonia teenisid võimsa lõpuspurdiga neljanda järjestikuse võidu

-Sander Raieste (kaitses paremal) | Foto: EPA/Scanpix

Hispaania meistriliigas sai Sander Raieste koduklubi Baskonia neljanda järjestikuse võidu, kui tänu võimsale viimasele veerandile alistati kodusaalis pallinud Obradoiro 87:78 (18:20, 22:19, 18:25, 29:14).

Esimese veerandi lõpus ja teise alguses platsil viibinud 21-aastane Raieste teenis mänguaega pisut üle 3,5 minuti ning selle jooksul sai eestlane statistikasse kirja ühe lauapalli, pallikaotuse ja kaks isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Baskonia kasuks 23 punkti visanud Luca Vildoza. Kahekohalise punktisumma said kirja ka Rokas Giedraitis, kelle arvele jäi 12 ning Youssoupha Fall ja Alec Peters, kes kumbki tõid 10 silma. Obradoiro parimana viskas Alvaro Munoz 15 punkti ning teda toetasid Mike Daum ja Kassius Robertson 14 silmaga.

Baskonia on käimasoleval hooajal võtnud Hispaania kõrgliigas 19 võitu ja teeninud 5 kaotust, millega hoitakse turniiritabelis Madridi Reali ja Barcelona järel kolmandat kohta. Siim-Sander Vene leivaisa Fuenlabrada on 7 võidu ja 16 kaotusega liigatabelis 15. positsioonil.