Itaaliasse naasnud Veideman oli Mantova parim, aga meeskond kaotas suurelt

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Eesti koondislane Rain Veideman pidas täna oma tagasitulekumängu Mantova Stingsi eest, kuid ei suutnud neid Itaalia esiliigas võidule aidata. Koduväljakul jäädi Torino Basketile alla koguni 52:85.

Mantova algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul kauem kui keegi teine – 37 minutit – ning tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/6, vabavisked 6/6). Lisaks kogunes eestlase arvele üks lauapall, kaks resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased seitse viga.

Veideman kuulus Mantova ridadesse ka hooajal 2018/2019. Kuni käesoleva nädalani esindas 29-aastane tagamängija Saksamaa esiliigas pallivat Rostocki Seawolvesi.

Kaotusega pidi leppima ka Mikk Jurkatamm, kelle koduklubi Cento Benedetto XIV jäi võõrsil 69:83 alla Scafati Basketile. Kohtumist pingilt alustanud Jurkatamm sai mänguaega 20 minutit, mille jooksul viskas ta viis punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/5), hankis ühe lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja tegi kaks vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga. Samuti tehti tema takistamiseks üks viga.

Täna oli võistlustules ka Hugo Erkmaa koduklubi Trapani, kes alistas võõral väljakul 66:54 Orlandina Basketi. Erkmaa meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Trapanil on nüüd Itaalia esiliiga ehk Serie A2 rohelises alagrupis kirjas üheksa võitu ja 10 kaotust, mis annab neile võiduprotsendi alusel üheksanda positsiooni. Samas alagrupis mängiv Mantova asub kaheksa võidu ja 12 kaotusega 11. kohal. Järgmisel kolmapäeval lähevad klubid vastamisi just omavahel.

Cento hoiab üheksa võidu ja üheksa kaotusega punases alagrupis kuuendat kohta.