Rait-Riivo Laanet jagus Ethnikose võidumängus kõikjale

-Rait-Riivo Laane | Foto: Ethnikos Piraeus BC Facebook

Nädala eest Kreeka korvpalli esiliigas Iraklise meeskonnalt 83:89 kaotuse saanud Rait-Riivo Laane koduklubi Ethnikos suutis võidusoonele naasta, kui Marousi võistkond alistati tulemusega 75:68.

Külalised alustasid kohtumist paremini ja esimese kümne minuti möödudes oli Ethnikos 16:25 kaotusseisus. Poolajaks suudeti vahe siiski ühele punktile vähendada ja kolmanda veerandaja lõppedes ka kaheksa punktiga ette minna. Tasavägine mäng jätkus neljandal veerandajal, kuid võõrustajad suutsid siiski vajaliku võidu kätte saada.

Rait-Riivo Laane teenis ligi 31 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 13 punkti (vabavisked 7/8, kahesed 0/1, kolmesed 2/2). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis 5 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ning tema vastu sooritati 7 viga. Eestlase arvele jäi veel 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Võitjate parimana viskas Paraskeva Martzos 17 punkti, 16 silma ja 8 lauapalli lisas Kostas Machairas. Vastaste poolelt tõi Pavlos Xydas 14 punkti, võrdselt 12 silma jäi Christos Dakouliase ja Ioannis Michaloutsose arvele, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli.

Turniiritabelis paikneb Ethnikos (13-11) seitsmendal kohal. Marousi (9-15) jätkab 11. positsioonil.