fbpx
Close

Ran Andre Pehka: UC Davis on korvpallis tõusuteel ja koolina mõnes valdkonnas maailmas esimene

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel said Eesti korvpallisõbrad mitu suurepärast uudist USA-sse siirduvatest mängumeestest. Lisaks Kerr Kriisale hakkab sügisel üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis pallima ka endise Eesti rahvuskoondislase Rauno Pehka noorim poeg Ran Andre Pehka, kes liitub California ülikool Davise korvpallivõistkonnaga Aggies.

2003. aastast kõrgeimasse divisjoni kuuluv UC Davis Aggies mängib Big West konverentsis ja on NCAA finaalturniirile ehk March Madnessile jõudnud korra, 2017. aastal. Ran Andre Pehka kuulus tänavu Tallinna Kalev/TLÜ ridadesse, tuues Eesti-Läti liigas keskmiselt 24 minutiga 6,6 punkti, 3,1 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu ja 1 vaheltlõike mängus.

Korvpall24.ee võttis päevakangelase, 18-aastase ja 190 cm pikkuse tagamängijaga ühendust, et uurida ülikoolivaliku täpsemaid tagamaid.

Eurobasketi andmetel oled andnud nõusoleku (commitment) sügisel liituda UC Davise ülikooli korvpallimeeskonnaga. Millal asi ametlikuks saab?

Asi on ametlik. Olen lepingule alla kirjutanud.

Kas Sul oli peale UC Davise veel kosilasi?

Võimalusi oli veel.

Mis kriteeriumid said ülikooli valimisel määravaks? Mida tead rääkida oma uue korvpallimeeskonna kohta?

Korvpalli osa valisin programmi tõttu ning kuna UC Davise korvpall on olnud stabiilselt tõusuteel. 2017. aastal mängiti March Madnessil, 2015 ja 2018 oldi oma konverentsi põhihooaja võitjad. Akadeemiliselt on tegemist esikümnesse kuuluva avaliku ülikooliga USA-s, mõnes õppevaldkonnas on kool maailmas esimene. Samuti oli minu jaoks väga sümpaatne treenerite brigaad, kes on koos töötanud juba üheksa aastat. Olen Zoomi kõnedes kohtunud enamiku inimestega, kes meeskonnaga töötavad. Mängijatega saan tuttavaks lähipäevadel. Peatreener, Jim Les, oli kunagi ka ise tagamängija, kes omal ajal mängis koos John Stocktoniga Utah Jazzis. Ootan huviga, milliseid nippe tal mulle jagada on. Nad mängivad kiiret korvpalli, kus on palju pallikatteid ning viskavad palju kolmeseid.

Kuidas sattusid UC Davise huviorbiiti? Kas nemad avastasid Sinu või vastupidi?

Nemad avastasid ning võtsid ühendust minuga. Üllatusena tuli neile see, et minuga samas liigas mängis nende kooli vilistlane ehk Ventspilsi tagamängija TJ Shorts. Tema vastu mängides ma seda ei teadnud, aga kui temalt küsiti, siis ta oskas rääkida minu kohta, sest mängisin terve mäng tema vastu.

Kas oled juba otsustanud, mis erialal õppima asud?

Ei ole otsustanud.

Millal plaanid USA-sse kohale minna?

Juuli keskel hakkavad treeningud, siis pean kohal olema.

Mida arvasid Sinu suurest karjääriotsusest vend Ron Arnar ja isa Rauno?

Isa ja vend on väga rahul.

Sinuga samal ajal sai teatavaks ka Kerr Kriisa siirdumine USA ülikooli. Mis muljeid sõbra ja koondisekaaslase valik tekitas?

Mul on väga hea meel, et Kerr Arizonasse sai. Soovin talle tuult tiibadesse.

scroll to top