fbpx
Close

Rapla U16 tiimi liider Kardo Kilk ei karda rasketel hetkedel vastutust võtta

-Kardo Kilk | Foto: Siim Semiskar

-Kardo Kilk | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel Kohilas peetud U16 vanuseklassi final four turniiril teenis põhiturniiri neljandana lõpetanud Rapla Korvpallikool magusa pronksmedali, kui kolmanda koha kohtumises saadi 78:76 jagu Tartu Ülikool/Evikost. Finaalturniiri ja läbivalt kogu hooaja üheks silmapaistvamaks mängijaks oli Rapla energiline ja agressiivne tagamängija Kardo Kilk.

Kindlalt 63:99 kaotatud poolfinaalis TTÜ Korvpallikooli vastu kogus Kilk 21 punkti, 9 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, kuid tegi tugeva surve vastu ka 7 pallikaotust. Seejuures meelitas terav tagamees vastastelt välja 11 viga ning tabas vabaviskejoonelt 12/16. Pronksikohtumises tõi Kilk 29 silma (seejuures kolmesed 5/8), 7 lauapalli, 4 söötu ning tegi taas 7 pallikaotust. Vigu meelitas ta vastastelt välja 8 ning vabaviskejoonelt tabas 10/12.

“Poolfinaalis oli kohe näha, et jääme TTÜ-le alla. Läksime koju mõtetetga, kuidas järgmiseks mänguks valmistuda. Tundub, et mõtlesime õigeid mõtteid, kuna võitsime pronksimängu ära,” sõnas 16-aastane Kilk pärast medali kaelasaamist Korvpall24.ee portaalile.

Pronksimängus viimase veerandi eel 70:60 juhtinud Rapla lasi tartlased 2.13 enne lõppu viigini 72:72 ning tablool särasid veel ka viiginumbrid 74:74 ja 76:76. Kas Kilk, kes selleks ajaks oli juba viie veaga pingile maandunud, tundis, et mäng läheb käest ära? “Ma tunnistan, et minul oli selline hetk küll. Aga võitlesime lõpuni täpselt selliselt nagu võitlema pidime ja võitsime ära,” rõõmustas Rapla liider.

“Üks asi, mis on kindel, meil on väga hea võistkonnavaim. Ma arvan, et selle pealt võit tuligi. Meie jaoks oli see väga magus pronks, kuna hooaja alguses oli meil vigastustega probleeme, ma isegi olin vahepeal eemal. Sealt tuli raskeid kaotusi. Kuid suutsime ennast kokku võtta ja jõuda finaalturniirile välja ja lõpuks ka medalile,” lausus Kilk, kelle kontole kogu hooaja lõikes kogunes Basket.ee andmetel U16 sarjas keskmiselt 21,5 punkti.

Pronksimängus oma võistkonna kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud noormeest individuaalne tunnustus väga ei kannusta. “See pole minu jaoks üldse oluline, sest mängin võistkonna edu nimel,” sõnas Kilk, kes aga tunnistas, et kaaslaste pilgud on kohati temale pööratud küll. “Seda ma isegi tunnetan küll, et kui mõned mängijad ei taha ise palli üle tuua, siis vaadatakse minu poole. Aga mulle see meeldib ja saan hakkama!”

Kui sel hooajal tuli pronks, kas järgmisel aastal on eesmärk minna finaalikohta jahtima? “Muidugi!” vastas Kilk otsusekindlalt.

scroll to top