Treieri ja rekordiliselt mänguaega teeninud Erkmaa koduklubid said kirja kaotused

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight kaotas teisipäeval Itaalia esiliiga ehk Serie A2 veerandfinaalseeria teises kohtumises koduväljakul Bergamole 73:75 ning seeria on nüüd viigis 1:1.

Montegranaro võitis avaveerandi küll 26:24, kuid poolajale mindi 39:43 kaotusseisus ja enne viimast kümmet minutit oldi taga juba 55:63. Viimase 12 sekundi jooksul jõudis Montegranaro kahel korral vaid ühe punkti kaugusele, kuid otsustavatel hetkedel tegutses kindlamalt Bergamo.

Kohtumist pingilt alustanud Treier pääses väljakule 10 minutiks, kuid punktiarvet selle ajaga ei avanud, visates mööda ühe kolmese. Eesti koondislase arvele jäi üks lauapall, üks resultatiivne sööt ning üks isiklik viga.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub reedel Bergamos.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Ge.Vi. Basket, kes jäi astme võrra madalamal ehk Serie B-s oma alagrupi teises poolfinaalmängus võõrsil Palestrina Citysightseeingule alla 82:87. Ka see seeria on nüüd viigis 1:1.

Napoli jäi avaveerandi järel taha 22:26, kuid poolajaks vähenes kaotusseis 42:44 peale ning enne viimast kümmet minutit juhiti juba 60:58. Viimane veerand kaotati aga 22:29.

Algviisikus alustanud Erkmaa viibis väljakul 27 minutit, mis on seni tema pikim mänguaeg Itaalia tugevuselt kolmandas liigas. Selle ajaga kogunes eestlase arvele 3 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Kolme võiduni peetava seeria järgmine kohtumine leiab aset reedel Napoli koduväljakul.