fbpx
Close

Raskustega maadlev Gran Canaria peatreener lubas, et tuleb uus võimalus ka Siim-Sander Venele

-Siim-Sander Vene ja Gran Canaria | Foto: CB Gran Canaria Facebook

-Siim-Sander Vene ja Gran Canaria | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria järgmiseks vastaseks Euroliigas on türklaste Istanbuli Fenerbahce, keda võõrustatakse koduväljakul juba neljapäeva õhtul. Kui Gran Canaria (6-12) on hetkel 16 tiimi hulgas 14. kohal, siis Fenerbahce (16-2) näol on tegemist Euroliiga hetke liidriga.

Gran Canaria peatreener Victor Garcia ja prantslasest ääremängija käisid päev enne kohtumist ajakirjanike ees pressikonverentsi andmas, kus räägiti vahepeal kaheksa päeva jooksul viis mängu pidanud tiimi hetkeseisust ja analüüsiti järgnevaid kohtumisi.

Eestlaste jaoks kõige huvitavam on kahtlemata Siim-Sander Vene personaalküsimus, kus eestlase mänguaeg on järjest kokku kuivanud ning nädalavahetusel meie ääremängija Hispaania liiga matšis Valencia vastu platsile ei pääsenudki. “Olen kindel, et ka Simas (Siim-Sander Vene hüüdnimi, mis talle Leedust Hispaaniasse on kaasa tulnud – toim.) saab meid õigel ajal aidata. See sõltub hetkeolukorrast ja vastasmeeskonnast. Meil on olukordi, kus mitmed mehed pole saanud hästi esineda, kuid nüüd on oma mängu parandanud. Raske on leida meeskonda, kes mängiks kõigi 12 mehega, kuna kõigile lihtsalt minuteid ei jagu. Ühel päeval mängib üks mees, teisel teine,” kommenteeris peatreener Garcia.

“Selliste meeskondade ja sellise treeneri nagu Zeljko Obradovici (Fenerbahce peatreener – toim.) vastu mängimine on suur au. Me peame mängu Fenerbahcega võtma kui kingitust ja võimalust meie klubile ja fännidele. Alles hiljuti tundusid sellise prestiižiga mängud meie klubi jaoks unistusena,” rõõmustas Garcia, kuigi tiimil on nii Euroliigas kui koduliigas käimas väga keerulised ajad.

Gran Canaria tiimil on suuri probleeme vigastustega ning lisaks juba mõnda aega väljas olnud tagamängijatele Luke Nelsonile, Clevin Hannahile ja Nikola Radicevicile pidi Kim Tillie teisipäevase treeningu ülekoormuse tõttu varem lõpetama, tsenter Ondrej Balvin võitleb palavikuga ja suur äär Eulis Baez ei saanud trenni kaasa teha, kuna sai Valencias löögi põlve pihta.

“Selliste tagasilöökidega tuleb arvestada, kui peab mängima 12 kõrgetasemelist mängu kuus. Kogu see koormus lõpuks akumuleerub ning meil on väga palju pisiprobleeme,” ohkas peatreener traumadest rääkides. “Aga meie filosoofia on igas mängus võidelda. Nende mängijatega, kes meil olemas on, anname võimalikult kõval tasemel lahingu.”

Gran Canaria olukorda teeb keeruliseks ka see, et koduliigas ollakse 5 võidu ja 11 kaotusega alles 16. kohal ning seal on iga võit kulla hinnaga. Sel nädalavahetusel võõrustatakse Murcia klubi, kes tabelis võitude-kaotuste arvult nendega samal pulgal. Kui Euroliiga mäng Fenerbahce vastu tähendab Hispaania klubile tõenäoliselt tabelisse kaotust, siis koduliigas on vaja hakata vähemalt omasuguseid kindlasti võitma.

Aga ka prantslasest ääremängija Kim Tillie lubas fännidele, et Türgi hiiu vastu ennast tagasi ei hoita: “Hetke Euroopa parim klubi tuleb meile külla ja me peame andma endast kõik, et üritada kodus neid lüüa. See saab loomulikult olema ülikeeruline, aga me oleme väga motiveeritud endast maksimumi andma.”

scroll to top