fbpx
Close

Rauno Nurgeri motivatsioonipakett: kui õnnestub kõrgliigasse tõusta, siis leping jätkub

Avatar
-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalal tuli avalikuks uudis, et Eesti korvpallikoondise korvialune jõud Rauno Nurger vahetab küll klubi, kuid jääb mängima Hispaania esiliigasse. Vaatamata sellele on liitumine CB Breogani klubiga Nurgerile samm kõrgliiga suunas, kuna värskelt kõrgemalt tasemelt alla pudenenud tiim tahab võimalikult kiirelt tipptasemele tagasi.

Korvpall24.ee portaalile üleminekut kommenteerinud 25-aastane ja 208 cm pikkune Nurger avaldas, et küsiti tema kohta ka Hispaania meistriliigast, kuid eriti huvitatud olid esiliigatiimid. “Hispaania esiliigast tunti väga palju huvi, umbes 6-7 tiimi. Meistriliigast uuris Zaragoza, aga lepingut nad lõpuks mulle ei pakkunud.”

“Otsus Breogani kasuks sündis sellepärast, et nad on just tulnud meistriliigast ja uueks hooajaks on nad üks favoriitidest, keda ennustatakse esiliigat võitma. Kui me peaks esiliigast meistriliigasse tõusma, on mul leping nendega kindlustatud ka järgmiseks aastaks ehk siis tehing on 1+1 aastat,” selgitas mängumees, et tal on uueks hooajaks ka konkreetne “motivatsioonipakett”.

Eelmisel hooajal mängis Nurger Huesca meeskonnas, kes hea põhiturniiri kulminatsiooniks lõpuks siiski napilt play-offist välja jäi. “Pakkumine oli ka Huescast olemas ja mind taheti sinna tagasi. Inimestele meeldisin ma seal väga. Aga mulle tehti lihtsalt parem pakkumine mujalt, millest ei saanud loobuda,” sõnas eestlane oma senise koduklubi kohta.

Eelmisel aastal Hispaania kõrgliigas 9 võiduga (34-st mängust) viimasele ehk 18. kohale jäänud CB Breogan on klubi, kellel siiski oluline meistriliigakogemus olemas ja eksisteerib teadmine, mis tasemel tiimi peab tippseltskonda tagasimurdmiseks kokku panema.

“Klubi kindel eesmärk on uuesti jõuda ACB-sse ja selle täitmisel on mul nendega ka lepingupikendus olemas, nagu ennist mainisin. Võrreldes Huescaga on kindlasti tegemist tasemelt tugevama ja professionaalsema klubiga. Usun, et Breogani võib võrrelda Real Betisi või Bilbaoga eelmisest hooajast, kes tegelikult olid selgelt paremini komplekteeritud kui teised klubid,” analüüsis Nurger.

Täpselt samal päeval, kui sai selgeks Nurgeri jäämine Hispaania esiliigasse, teatas sama taseme klubi Real Canoe Eesti koondise noore mängujuhi Kristian Kullamäe palkamisest. Nurgeri sõnul on tal hea meel, et eestlased välismaal järjest enam samadesse liigadesse satuvad, kuid kalendris punaseid ringe veel Kullamäe meeskonnaga kohtumistele ümber tõmmatud pole.

“Kahjuks meil vist mängude kalender veel väljas pole, aga kindlasti ootan neid mänge rohkem kui teisi. Loodetavasti näeme tulevikus veel rohkem eestlasi siin!” ärgitas koondislane teisigi eestlasi Hispaaniasse.

Oma karjääri edendamiseks pole Nurger sel suvel aega liiga palju maha võtnud ning sisuliselt pidevalt on käinud töö ka kahe hooaja vahelisel perioodil: “Tänavune hooajaväline aeg on mul vabu nädalaid olnud umbes 3-4. Ülejäänud aja olen esmaspäevast reedeni ikka trenni teinud. Ei ütleks, et see raske on olnud, pigem ma naudin seda tööd. Ausalt öeldes olen juba valmis klubiga liituma, et saaks hooaega alustada.”

Hispaania esiliigas ehk LEB Oros mängib 18 võistkonda. Põhiturniiri võitja pääseb otse Hispaania meistriliigasse ning teine edasipääsukoht mängitakse välja play-off seerias, kus osalevad põhiturniiri 2.-9. koha klubid.

Loe ka: INTERVJUU | Rauno Nurger plaanidest uueks hooajaks: Hispaaniasse tagasiminek on päris kindel

scroll to top
Inline
Inline