fbpx
Close

Reinar Hallik korvpalliakadeemiast: Ida-Virumaa korvpalli jaoks on see väga hea uudis

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Virumaa Alutaguse volikogu otsustas kolmapäeval, et pindalalt Mandri-Eesti suurima omavalitsuse ainsas gümnaasiumis Iisakul saab ka tulevikus gümnaasiumiharidust omandada. Kooli loodetakse noori meelitada Reinar Halliku korvpalliakadeemia loomisega.

Audentese spordigümnaasiumi kõrval oleks see Eestis teine kool, kus õppekava tegemisel arvestatakse sellega, et gümnasistid areneksid ka korvpalluritena, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Eelmisel nädalal kirjutas väljaanne Põhjarannik esimesena seda, et Iisaku gümnaasiumi püsimajäämiseks on selline idee välja pakutud.

Reinar Hallik oli Korvpall24.ee portaaliga suheldes asjade käigu üle muidugi rõõmus: “Olen õnnelik, et selline otsus tehti ja muidugi ootab nüüd meid ees väga suur ja kõva töö! Nüüd on vaja esmalt järgmisel nädalal maha istuda, lüüa käed treeneriga ja panna paika plaanid, mis ja kuidas juhtuma hakkab. Igatahes on see Ida-Virumaa korvpalli jaoks väga tore uudis.”

Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul on oluline, et kooli eestvedajad suudaksid teistele noortetreeneritele tõestada, et nende hoolaluste Iisakusse suunamine on noorkorvpalluritele heaks arenguvõimaluseks.

“Õppekavaga peab ta usalduse välja teenima. See ei ole kindlasti homse, ülehomse, ühe aasta küsimus. Kindlasti vajatakse aega rohkem, viis-kümme aastat, et siin ka tegelikku resultaati saaks näha,” rääkis Kuhi ERR-ile.

2007. aastal loodi mäletatavasti Ago Kliimsoni vedamisel Turba kooli juurde korvpalliklass, kus treenerina tegutses suurte kogemustega Märt Kermon. See projekt jäi aga mõne aasta pärast katki.

scroll to top