Reinar Halliku Korvpallikool sammus raske võiduga veerandfinaali

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku II liigas peeti reedel kaks play-off mängu, milles Eesti Maaülikool II/Ülenurme võitis 82:68 BC Raplat ja tasavägises lahingus oli Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK 73:72 üle KK Viimis/Kesklinna KK-st. Avakohtumistes olid ka nüüd võidu noppinud meeskonnad paremad vastavalt 76:72 ja 75:67.

Eesti Maaülikooli meeskond asus kohtumist dikteerima juba avaveerandist alates, mis võideti 21:11 ning poolajale mindi nende 12-punktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal kasvatati vahe 15 punktile ja kuigi Rapla võitis minimaalselt viimase neljandiku, siis see enam edasipääseja suhtes midagi ei muutnud.

Jan Samuel Vogelainen tõi Eesti Maaülikoolile 28 punkti. Andres Reial lisas 14 ja Raiko Prosa 11 silma. Kaotajate parimad olid võrdselt 16 punktiga Mart Sõmer ja Henno Meidla, kellest viimase arvele jäi ka 13 lauapalli.

Viimsi pidi Jõhvi vastu täna võtma vähemalt üheksapunktilise võidu, kuid mängu algus tõotas muud. Võõrustajad läksid avaveerandil juhtima 21:16 ja kolmanda veerandaja lõppedes oli vahe kuuepunktiline. Viimast neljandikku alustas Viimsi aga 13:5 spurdiga ja põnevus säilis, kuid Jõhvi teenis siiski napi, 73:72 võidu.

Reinar Hallik kerkis võitjate poolelt üleplatsimeheks 19 punkti ja 6 lauapalliga. Andrus Lehismets lisas 14 silma ja Ülar Sala 10 punkti ning 9 lauapalli. Viimsi eest viskas Tauri Miggur 16 punkti. Gregor Rikbergi arvele jäi 14 punkti, võrdselt 12 silma tõid Devon Gawley ning Georg Simon Herodes.

Veerandfinaalis läheb Eesti Maaülikool II/Ülenurme vastamisi BC Viljandi/telliauto.ee tiimiga, Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK kohtub TTÜ KK duubelmeeskonnaga ja RSK Tarvas hakkab mõõtu võtma Keila Korvpallikooliga

Üks veerandfinaali koht on veel lahtine, kui teisipäeval mängivad omavahel Haabersti SK ja KK Paulus/Pärnu Mets. Avakohtumises olid pärnakad 78:65 paremad, paari võitja kohtub Tallinna Kalev/TLÜ II-ga.