fbpx
Close

Rice’i ja Zisise “kooli” saanud Kristian Kullamäe: näen, kui pikk maa veel tipptasemeni on

Avatar
-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise särgi on taas selga tõmmanud 19-aastane tagamängija Kristian Kullamäe, et aidata omasid kahes kahes kontrollkohtumises Belgia vastu ja MM-valikmängudes Saksamaa ning Serbiaga. Rahvusmeeskonna juurde on eestlane tulnud nimekate Bambergi Brose Basketsi mängumeeste juurest, kellega ta on saanud hooaja algatuseks koos treenida.

Eelmisel hooajal pääses Kullamäe Saksamaa kõrgliigas Gotha Rocketsi eest platsile 11 mängus ning tema keskmisteks näitajateks olid 10,5 mänguminutit, 3,5 punkti, 1,3 lauapalli, 0,9 korvisöötu ja 0,3 vaheltlõiget. Peamist rolli etendas ta aga Saksamaa regionaalliigas, kui sai 23 kohtumist kirja Gotha Rocketsi duubelmeeskonna poolelt ja aitas võistkonnal ka liiga võitjaks tulla. Seal jäid tema näitajateks keskmiselt 29,8 mänguminutit, 21,0 punkti, 5,7 lauapalli, 4,0 korvisöötu ja 1,7 vaheltlõiget.

Algaval hooajal on Kullamäe pallimas Baunach Young Pikesi ridades, kuhu kuulub teinegi eestlane Henri Drell. Baunach on Bambergi farmmeeskonnaks ja sellega seoses avanes Kullamäel ka võimalus mullu Euroopa tugevaimas klubisarjas ehk Euroliigas osalenud tiimiga koos treenida. Bambergis on koos mitmed staarid, eesotsas Nikos Zisise ja 2014. aastal Tel Avivi Maccabiga Euroliiga tšempioniks kroonitud ning finaalmängu MVP-ks valitud Tyrese Rice’iga.

Noore tagamängija sõnul on tegemist olnud hindamatu kogemusega. Kullamäe avaldas Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus ühtlasi lootust, et Bambergi peatreener, lätlane Ainars Bagatskis, kaasab ta ka põhimeeskonna nimekirja. Koondises on noormees mõistagi valmis liidrirolli vajadusel enda peale võtma.

Oled hooaega Bambergi põhimeeskonnaga alustanud. Mis tunne on?

Hea ja õpetlik tunne on, et sain võimaluse seal olla. Tuli kasuks.

Tagaliinis on klubis mehed, nagu Rice ja Zisis. Mida Sa neilt õppisid?

Zisis on vana kogenud mängija, kes tegutseb peaga – teeb nii palju liigutusi, kui tarvis on. Mängijad on aga individuaalselt uskumatult heal tasemel. Mul seega on, mida õppida, et Euroopa tipptasemel läbi lüüa.

Kas see on Sinu jaoks olnud silmi avav kogemus, mis näitab, kui palju samme peab tegema, et sellisele tasemele jõuda?

Kindlasti on. Eelmises koduklubis olid ka võõrmängijad juba päris head, aga Bambergis on Euroopa tipud. Nad näitavad, mida ja kuidas tuleb teha, et olla Euroopa tasemel edukas. Kindlasti proovin neilt võimalikult palju õppida.

Oled juba analüüsinud, mis on need küljed, millest Sul jääb nendega võrreldes veel puudu?

Eks ikkagi tehniliselt ja mängulugemiselt on nad palju kogenenumad – teavad, kuidas kaitse reageerib. Rice’i tempomuutused on uskumatult kiired. Kaitsjatel on tükk tegemist, et tal ees püsida. Ta teab täpselt, millal midagi teha. Need on sellised pisiasjad, mida ei pane tähelegi, aga mis samas annavad ründemängus väga suure eelise.

Kas nad on sellised mehed, kellele meeldib Sinusuguseid noormängijaid koolitada ja veidi “kiusata”?

Kipuvad olema küll. Noore mängija vastu on neil kergem mängida ka. Mul pole aga küll neile ühtegi etteheidet. Nad on väga abivalmid, mis oligi mu jaoks väga huvitav. Arvasin, et nad pole noorte mängijatega kuigi sina peal, aga tuli välja, et on väga sõbralikud. Aitasid mind  ja väga lahe kogemus on olnud.

Kas Sind kaasati esindusmeeskonna juurde vaid hooaja ettevalmistuseks või plaanitakse jätta ka põhihooajaks koosseisu?

Loodan kindlasti, et saan ka põhihooajal meeskonda. Mu nimi on üles antud Saksamaa meistriliigasse ja Meistrite liiga turniirile. Eks ole näha, kuidas läheb. Kui treener arvab, et mind on vaja ja kui ma ise ka näitan, et kuulun sinna seltskonda, siis loodan loomulikult võimaluse saada.

Süsteem Baunachi ja Bambergi vahel käib nii, et nad saavad Sind kasvõi päev varem mängule kutsuda?

Ütleme nii, jah. Kui keegi saab vigastada ja uusi mängijaid vaja, siis võetakse ühendust. Esindusmeeskonna ja teise meeskonna vahel tehakse ka rohkem koostööd kui eelmistel aastatel. Esindustiimi treener käib teise võistkonna treeninguid vaatamas ja vastupidi. Nad on koguaeg ühenduses ja treenerid räägivad omavahel.

Kas Sulle on kuidagi kasulik, et põhimeeskonna treener on oma Baltikumi mees?

Ei ütleks, seda tuleb pigem temalt küsida! Eks ta ikka teab, et olen Eestist ja mõnda eesti keelset väljendit oskab ka kasutada. Mul on temaga väga hea läbisaamine ja olen väga rahul, et ta on peatreener.

Mis eesmärgid Bambergil sellel hooajal on?

Meistrite liigas on nelja sekka vaja kindlasti tulla. Võistkond on selle liiga jaoks vastavalt komplekteeritud. Arvan, et Saksamaal on eesmärgiks kindlasti pääs finaali ja sealt ühtlasi võitjana väljuda – siis saaks Euroliiga koha tagasi. Nad tegid küll Meistrite liiga turniiriga pika lepingu, kuid arvan, et sellisel klubil ei saa väikseid ambitsioone olla.

Koondises on palju puudujaid ja ütleme nii, et oled juba selline mees, kelle otsa hakatakse väljakul vaatama, kui on rasked hetked. Tunned Sa samuti seda?

Natuke ikka tunnen. Meil on noor võistkond. Võib-olla kogemusi napib, aga püüan aidata võimalikult palju ja eks ole näha, mis välja tuleb.

Kas Sinu kui mängujuhi jaoks on oluline see, kes need ülejäänud neli meest väljakul on või see süsteem on nii paika loksunud, et pole vahet?

Toredam oleks ikka, kui tead mängijaid. Osadega pole ma just palju koos mänginud, aga enamik on teist või kolmandat koondiseakent juba minuga. Püüan nende tugevusi ära kasutada ja mängujuhi kohus ongi kaaslasi enda ümber paremaks teha. Mina olen väljakutseks valmis!

scroll to top
Inline
Inline