Robert Valge mänguaeg Hispaania kõrgliigaklubis küündis juba peaaegu kümne minutini

-Robert Valge ja Burgos | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Eestlasest 21-aastane tagamängija Robert Valge on tänavuse hooaja eel saanud Hispaania kõrgliigaklubi Burgose esindusmeeskonnas võimaluse ennast näidata ning erandiks polnud ka pühapäevane 66:62 (17:15, 8:18, 20:13, 21:16) võiduga lõppenud kontrollmäng Madridi Estudiantese vastu.

Noor eestlane sai ühena 11-st Burgose mängijast väljakule veidi rohkemaks kui üheksaks minutiks ning sooritas kolmesejoone tagant ka ühe pealeviske, mis kahjuks ei tabanud. Protokolli kanti Valge nime taha üks lauapalli ning tema +/- näitaja oli +5.

Kui avapoolajal viskas Valge koduklubi vaid 25 punkti, siis teisel poolajal suudeti juba tuua 41 silma. Sinna sisse jäi ka kaotusseisult 51:45 tehtud vahespurt.

Burgose poolel kogusid kolm mängijat võrdselt 11 punkti – Branden Frazier, Deon Thompson ja Goran Huskic. Thompson kogus ka 9 lauapalli. Kaotajate edukamad olid vastavalt 16 ja 14 silma toonud Nikola Jankovic ja Dario Brizuela.

Burgos jätkab kontrollmängudega 20. septembril, kui kohtutakse Gipuzkoa Basketi meeskonnaga. Põhihooajaga tehakse algust 29. septembril võõrsil Obradoiro meeskonna vastu.