fbpx
Close

Rootsis sammu kõrgemale astuv Eesti koondislane liitub kõrgliigaklubiga

-Janeli Lilleallik | Visby Ladies

-Janeli Lilleallik | Visby Ladies

Teisipäevane päev tõi ühe ülemineku-uudise ka Eesti naiste korvpallis, kui eelmisel hooajal Rootsi esiliigas pallinud Janeli Lilleallik saab proovile panna ennast aste kõrgemal ehk kõrgliigas, kus tema uueks kodunaiskonnaks saab olema Visby Ladies.

Rootsi kõrgliigas on 10 võistkonda ja Visby sai eelmisel hooajal 8 võidu ja 13 kaotusega põhiturniiril 7. koha ning poolfinaalis kaotas 1-3 lõpuks hõbedale tulnud Udominatele. Veerandfinaalis suudeti seejuures 2-1 alistada põhiturniiri kolmas Alvik Basket.

“Mängisime eelmise hooaja alguses Visby vastu sõprusmänge ja manedžer ütles, et olin neile juba siis huvitav. Lisaks on klubil ka uus treener, kes oli eelmisel hooajal Huddinge naiskonna treener, kelle vastu me samuti mängisime. Ja enne, kui nad minuga ühendust võtsid, rääkisid nad ka mu eelmise treeneriga,” selgitas Lilleallik Visby Ladies’i huvi tagamaid Korvpall24.ee portaalile.

Neiu lisas: “Ausalt öeldes ma klubist veel väga palju ei tea, aga kuulnud olen ikka. Nad on pea kõik hooajad jõudnud play-offi ja eelmisel hooaajal võtsid tugeva Alviku veerandfinaalis ära. Olin juulis kolm päeva kohapeal ning see oli tore.”

Lillealliku sõnul huvitus temast ka esiliigaklubi Helsingborg, aga pärast Visby pakkumist ei tekkinud küsimust, mis vastu võtta. Esialgu on leping ühe aastane.

Nagu eelmises klubis Oskarshamniski on Lilleallik põhimõtteliselt profikorvpallur, kes aitab lisaks ka noortetreenerina arendada klubi tulevikutalente: “See oli üks asi, miks nad minust väga huvitatud olid. Kuna eelmise klubi juures tegelesin ka noortega ja kuna Visby on väike klubi, siis püüavad nad oma kasvandikke treenida ning usuvad, et ägedate mängijate ja treeneritega on see lihtsam.”

“Aga põhimõtteliselt olen profimängija ning teised põhimängijad ka ikka elukutselised. Otse kolledžist on toodud ka kaks ameeriklannat ning lisaks kohalikud noored,” selgitas Lilleallik oma uues klubis toimuvat.

Peatreener Eivind Möstl iseloomustas eestlannat klubi kodulehel: “Ta on tark mängujuht väga hea suhtumisega. Saab olema põnev jälgida tema arengut, kui ta saab mängida senisest veidi tugevamas keskkonnas.”

Klubi spordimänedžer Anders Pettersson sõnas: “Pärast kaht treeningmatši Oskarshamni vastu eelmisel aastal panin ma Janelile silma peale ning mõtlesin, et ühel päeval võiks ta Visby klubi esindada. Tal on olemas kvaliteet, kiirus, suhtumine ja ta on mängujuht, kes teeb teised mängijad paremaks. See Eesti koondise mängija tuleb Visby Ladies’isse, et teda märgataks ja kuuldaks!

Rootsi naiste esiliigas kogus 24-aastane ja 170 cm pikkusena üles antud tagamängija eelmisel hooajal Oskarshamni ridades 25 mänguga keskmiselt 34,5 minutit, 12 punkti, 5,6 lauapalli, 5,4 korvisöötu ja 2,2 vaheltlõiget.

Siinkohal toome ära ka tõlke Lillealliku intervjuust Visby Ladies’i kodulehele.

Janeli, kuidas Sa iseloomustaksid oma mängustiili?

Ma olen väga kirglik ja tahan mängides oma emotsioone välja näidata. Annan alati endast 110% ja võitlen kogu mängu. Mulle meeldib tiimikaaslastele luua häid olukordi ning meeldib ka mängida kõva kaitset. Palliga vastasele pressi peale panemine ning ise seejärel vaheltlõike tegemine või oma tiimikaaslasele vaheltlõikeks võimaluse tekitamine on üks parimaid tundeid korvpallis.

Milliseid kogemusi oled Sa rahvuskoondise särgis kogunud?

Ma olen väga uhke, et olen saanud Eesti koondises mängida ja sellest osa saada. Koondisematšidest olen kõige rohkem õppinud olema kannatlik ning seda, et võistkond on kõige olulisem. Tiimis võib olla nii palju talenti kui võimalik, kuid kui võistkonnana ei mängita, siis kaugele ei jõua.

Mida Sa enda arvates suudad naiskonnale juurde anda?

Ootan juba hooaega väga ning loodan, et suudame ennast nelja hulka mängida. vaadates klubi senist ajalugu, on see täiesti võimalik. Loodan, et suudame fännidele pakkuda häid võite ja head korvpalli. Olenemata sellest, kuidas mul isiklikult läheb, tean, et oleme ühtne võistkond.

scroll to top