Rytas pööras viimase kahe minuti ja tugeva neljanda veerandajaga kaotusseisu võiduks

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli kõrgliigas oli Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas laupäeval vastamisi Kedainiai Nevežis Optibet võistkonnaga, kelle üle saadi raske 96:91 (24:23, 18:19, 23:29, 31:20) võit. Veel 1.55 enne lõpuvilet oli Rytas 87:88 taga, aga seejärel tehti otsustav 9:3 spurt ning võeti oma.

Visketabavuses jäi Rytas 56% – 48% peale ja lauavõitlus võideti 31:27 (ründelaud 8:8). Korvisööte andis Rytas rohkem 16:14 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 8:6. Pallikaotuseid kogunes Rytasel 16, Nevežisel 18.

Põlvevigastust raviv Kristjan Kitsing Rytase koosseisu ei kuulunud. Maurice N’Dour viskas Rytase parimana 20 punkti ja võttis 5 lauapalli. Andrew Goudelock järgnes 15 punkti ja 4 korvisööduga. Ryan Boatright sai kirja 12 punkti ning Arnas Butkevicius ja Martynas Echodas kogusid võrdselt 11 punkti, kellest viimane sai kätte veel 8 lauapalli.

Vastaste eest tõi Sedrick Barefield üleplatsimehena 29 punkti. Panagiotis Kalaitzakis lisas 15 ja Domantas Vilys 14 punkti. Imru Azariah Duke Toussaint ja Martynas Pocevicius said enda nimele 9 punkti.

Turniiritabelis jätkab Rytas üheksa võidu ja viie kaotusega kolmandal kohal. Nevežis on viie võidu ja kaheksa kaotusega seitsmes.

Järgmise mängu peab Rytas Leedu kõrgliigas ära 20. jaanuaril Klaipeda Neptunase vastu. Enne seda kohtutakse 12. jaanuaril FIBA Meistrite liigas Peristeriga.