Saage pani Keilas korvivõrgud põlema, Kalevi akadeemia ja Kadrina jätkavad kaotuseta

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas olid sel nädalalõpul võistlustules kõik 12 meeskonda. Kui KA Tallinna Kalev/TSK võttis järjekordse võidu juba neljapäeval, siis reedel said võidurõõmu tunda nii Tartu Kalev/Estiko, G4S Noorteliiga, Rae Koss/Hansaviimistlus, Kadrina Karud kui ka Paide Viking Window.

Mänguvooru vägevaima etteaste tegi Kristo Saage, kes tõsise mängumehena kostitas Keilat 31 punkti (sh 7 kaugviset) ja 9 lauapalliga. Esiliigas jätkavad puhaste paberitega KA Tallinna Kalev/TSK ja Kadrina Karud, kel mõlemal kirjas neli võitu. Võiduarve on veel avamata kolmel tiimil – Tartu Ülikool II, Keila Korvpallikool ja SK Nord Aid/Cramo.

G4S Noorteliiga – SK Nord Aid/Cramo 86:77 (24:16, 19:24, 19:21, 24:16)

Viimasel veerandajal oma paremuse maksma pannud G4S Noorteliiga võitis võimsalt lauavõitluse (54:34) ja jagas heldemalt söötu (16:11), kuid tegi vähem vaheltlõikeid (7:16) ja kaotas rohkem palli (26:18).

Hooaja esimese võidu saanud G4S Noorteliiga (1-3) resultatiivseim oli Gerrit Lehe 17 punktiga. Jarko Kõrvel viskas 15 punkti ja noppis 8 lauapalli  ning Joosep Heinla sai kirja 8 punkti ja 13 lauapalli. Võiduta jätkava SK Nord Aid/Cramo (0-4) mängu vedasid Sander Järve, Igor Arendas ja Aleksander Kaaberma, kes tõid vastavalt 17, 14 ja 13 silma.

Keila Korvpallikool – Rae Koss/Hansaviimistlus 68:89 (10:13, 28:28, 17:22, 13:26)

Esiliiga uustulnukate heitlusest väljus võidukalt Rae Koss, kes suutis tugeva teise poolaja (48:30) abil väljakuperemehed 89:68 maha suruda. Keila kaotas kindlalt lauavõitluse (35:45, sh ründelaud 11:21) ja tegi rohkem pallikaotusi (23:14).

Ilma ühe liidri Kristen Kasemetsata mänginud Keila (0-4) parimana sai Rauno Meerits kirja kaksikduubli – 17 punkti ja 13 lauapalli. Norman Rüütsalu toetas 16 punktiga ning Margus Pahv tõi 11 punkti ja noppis 5 lauapalli. Rae Kossu (2-2) eest tegi oivalise esituse Kristo Saage, kelle arvele kanti 31 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 7/14, vabavisked 4/4) ja 9 lauapalli. Teda toetasid Margus Klementsov 14 punkti ja 9 lauapalliga ning Brett Nõmm 12 silmaga.

Tamsalu Los Toros/TALTECH – Kadrina Karud 66:82 (17:26, 10:14, 15:24, 24:18)

Kadrina Karud (4-0) tegid võõrsil sotid selgeks juba avapoolajaga, mis võideti 40:27. Suurimaks eduks kujunes 29 punkti ja lõpuks läks kirja 82:66 võit. Selles olid suurimad teened leegionäridel – Austin Dwight Wrighten viskas üleplatsimehena 23 punkti ja korjas 14 lauapalli, Rimantas Daunys ja De Vante Rashawn Young toetasid vastavalt 12 ja 11 punktiga. Tamsalu Los Toros/TALTECH (2-2) eest viskas Martin Otto Parve 15 punkti ja noppis 6 lauapalli, Georg Allemann lisas 12 punkti.

Paide Viking Window – Eesti Maaülikool/Skarcon 95:92 (28:25, 25:9, 22:34, 20:24)

Võrdselt kulgenud avaperioodi järel tabas külalisi teisel veerandajal mõõn (25:9), kuid tugeva kolmanda veerandajaga suudeti end tagasi löögiulatusse mängida, kuid lõpuks enam kolmest punktist lähemale ei jõutud.

Paide Viking Window (2-1) eest tegi enim skoori Kiur Akenpärg 28 punktiga, Rauno Nurklik ja Tiit Talumaa lisasid vastavalt 19 ja 14 silma. Eesti Maaülikool/Skarconi (2-2) parimana kanti Argo Orumaa arvele 23 punkti ja 6 lauapalli, Erik Kaasik toetas 22 punktiga.