fbpx
Close

Sellist stsenaariumit välja ei mõtle! Haljala oma mehe Rain Veidemani vise tõi Boftile 1000 eurose tšeki!

Avatar
-Haljala 3×3 korvpalli etapi võitja Boft | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Haljalas peetud Eesti meistrivõistluste etapp 3×3 korvpallis kujunes igas mõttes tänavuse hooaja seni kõige põnevamaks ja dramaatilisemaks. Alates sellest, et U18 vanuseklassi finaal peeti vihmasajus väljakul, mis meenutas rohkem uisuplatsi, lõpetades sellega, kuidas kohalik kangelane Rain Veideman, kelle nimega korvpallisärk ripub spordihoone lae all, otsustava kaugviskega kolmekesi mänginud Boftile finaalis võidu tõi.

Boft tuli laupäeval kohale vaid kolmekesi, kui särgi tõmbasid selga lisaks oma sünnilinnas pallinud Veidemanile ka Martin Dorbek ja Jaan Puidet. Kui alagrupist läks Boft üsna kindlalt edasi täisedu kolme võiduga, siis juba alates veerandfinaalist hakkasid Bofti mehed võitlema väsimusega. Tasub mainida, et World Touri ehk eliitsarja mängud peeti spordisaalis, kus kiirelt läks õhk umbseks ja raskeks.

Veerandfinaalis pidas Boft vägeva lahingu Tartu mängumeestest koostatud Yes Experience’i tiimiga, kus Kregor Hermeti kaasaelamisel pallisid Märt Rosenthal, Patrik Saal, Robin Kivi ja Patrik Peemot. Tänavusel hooajal Eesti 3×3 tiimidest kõige edukamat mängu näidanud Boft suutis õnnega pooleks tänu Jaan Puideti tabavale kaugviskele lõpuks 21:20 võita.

Poolfinaalis läks Boft vastamisi tänavuse turniiri kõige tituleerituma tiimiga, kui väga võimsa algusega suudeti lõpuks Riia meeskonda 21:18 võita. Kohtumises oli mitmeid murdemomente, kus endised Euroopa meistrid ja EM-hõbedad olid oma teed minemas, kuid meie esivõistkonnal oli igal korral mingi vastus olemas. Võidu vormistas kodupubliku marulise toetuse saatel Haljala oma poiss Rain Veideman vabaviskejoonelt.

Teises poolfinaalis kohtusid kaks Eesti meeskonda, kui tänavu Viimsi turniiri võitnud KK Viimsi (Siim-Markus Post, Egert Haller, Karl Johan Lips ja Kristjan Evart) alistasid 21:12 Kvarteti (Jaagup Toome, Erik Luts, Gaspar Bibikov ja Andreas Märtson).

Finaalis vedas Haller Viimsi tiimi kahepunktivisetega alguses hästi käima ning oli näha, et Bofti mehed liiguvad veel vaid aurude abil. Kohtumine kulges tasavägiselt kuni lõpuni, kus erinevate dramaatiliste juhtumiste lõpetuseks tabas Veideman raske kaugviske ja tõi Boftile 22:20 võidu ja auhinnatšeki 1000 eurole. Kolmanda koha matšis sai Riia 21:16 jagu Kvartetist.

-Vahetu hetk pärast Rain Veidemani võiduviset Haljala 3×3 turniiril | Foto: Siim Semiskar

U18 turniiril tavapärast vastasseisu ei toimunud, kui oma suurimalt rivaalilt FTC-lt täiendust saanud Keevitajad (Markus Ilver, Kasper Suurorg, Ralf Küttis ja Hugo Kivilo) alistas 18:8 Tellisetööd OÜ meeskonna, kes mängis koosseisus Joonas Riismaa, Kardo Kilk, Kaur Torn ja Ken-Martti Reinart.

Amatööride turniiril võtis Estravan (Reigo Päkk, Andres Andrei, Georg Tambre ja Jaan Lorens) finaalis 21:11 Teeme trenni (Riivo Siimon, Andre Treial, Fredi Parker, Richard Jõgi) nimelise võistkonna. Kolmandaks võitleks ennast RLV Massive (Aron Kuusik, Mihkel Mager, Raiko Orumaa ja Sander Karro), kes alistas 11:8 Haug Creative’i (Elari Asi, Erkki Mäeorg, Heiko Küla ja Madis Haug).

“Eriti vanade meeste” ehk 40+ kategoorias suutis Haug Creative (Elari Asi, Erkki Mäeorg, Madis Haug ja Matis Merivee) 19:7 finaalis alistada meeskonna nimega Sajebonks. Võitjate saavutus oli seda tähelepanuväärsem, sest sisuliselt mängiti kolmekesi, kuna just oma kõrge ea tõttu tiimi pääsenud multisportlaselt Matis Meriveelt väga mingit abi ei tulnud.

Järgmine 3×3 korvpalli etapp toimub juba pühapäeval ehk 5. juulil samuti Lääne-Virumaal Kadrinas.

scroll to top
Inline
Inline