fbpx
Close

Serbia peatreener Djordjevic: tahtsime võita “suurte visetega”, justkui need annaks korraga viis punkti

-Aleksandar Djordjevic | Foto: Siim Semiskar

-Aleksandar Djordjevic | Foto: Siim Semiskar

Serbia korvpallikoondisele oli neljapäeva õhtul Saku Suurhallis Eestilt saadud 70:71 kaotus igas mõttes väga valus. Esiteks on spordimeestele kaotamine juba niigi raske üle elada ning kindlasti käis suurtele staaridele ego pihta ka see, et allajäämine tuli nende jaoks suhteliselt tundmatutelt meestelt.

Põhjus, miks serblased pärast lõpuvilet kohe pead norus riietusruumi järele mõtlema pagesid oli aga see, et neil oli MM-pileti kindlustamiseks sellest koondiseaknast vaja võtta vähemalt üks võit. Loomulikult tundus kohtumine Eesti vastu nende jaoks lihtsama võimalusena see punkt kätte saada kui 24. veebruari matš Iisraeliga.

“Loomulikult on see meie jaoks raske kaotus,” kommenteeris Serbia koondise peatreener Aleksandar Djordjevic oma alaliidu kodulehe vahendusel. “Me tulime siia südamega mängima, aga korvpall on kohati mäng, kus sellest ei piisa. Me tegime liiga palju lihtsaid pallikaotusi, (Miroslav) Raduljica sattus hätta vigadega ning kaotasime sellega korvialuse mängu. Neljandal veerandil võtsime liiga kiireid viskeid kohtadest, mis polnud välja mängitud, justkui need ‘suured’ visked oleks andnud korraga viis punkti. Meil oli lõpus võimalus vabavisetega mäng viia lisaajale, mida me minu arvates tegelikult ka väärisime, aga korvpall on kohati ka õnnemäng.”

“Teisalt, Eesti mängis väga hea mängu. Nad jätsid väga kiire ja füüsiliselt tugeva koondise mulje. Nad suutsid palli liigutades vabad viskekohad välja mängida ja me ei suutnud oma close out‘e piisavalt kiirelt teha. Lasime eestlastel lubamatult palju ründelauapalle korjata (13, neist Kangur ja Jõesaar kumbki 3 – toim) ning see lõhkus eriti esimesel poolajal meie mängu ja ei võimaldanud otsustavalt eest rebida,” kiitis kogenud 51-aastane treener Eesti meeskonda.

Kohtumise jooksul korduvalt kohtunike suunal rahulolematust väljendanud ja käsi laiutanud mees vihjas korraks ka mängu lõpus vilemeeste suunas, aga jätkas siis eestlaste kiitmist: “Mäng oli väga raske ja füüsiliselt küllalt must. Aga me teadsime, et see selliseks kujuneb. Eesti on selline võistkond, kui nad saavad hoo sisse, siis nad saavad tiivad. Nad mängisid karmilt ja julgelt, aga meie vaatasime pidevalt pingile, et keegi tuleks ja teeks vastasele veidi haiget ja ei annaks neile mänguruumi.”

Serbia peatreener tõi välja ka selle, et igaks mänguks on tal olnud kasutada täiesti erinev koosseis ning kokku arvutades on Serbia kasutanud selles valiksarjas rohkem kui 30 mängijat. “Eestil oli see eelis, et nad on enam-vähem samade meestega saanud kokku harjutada ning kõik tunnevad üksteist hästi. See pole tegelikult üldse väike eelis.”

Serblaste poolel kõige rohkem, 34 minutit, mänginud ja 16 silma kogunud Dragan Milosavljevic nõustus üldiselt oma peatreeneri sõnadega: “Oli raske mäng nagu me ka ootasime. Andsime endast parima, aga ei suutnud oma ideid väljakul ellu viia. Tegima kaitses mitmeid vigu ning kaotasime olulistel hetkedel palli. Olime lõpus viigile väga lähedal, aga õnne jäi väheks.”

Nii peatreener Djordjevic kui mängumees Milosavljevic lisasid, et Iisraeli vastu ollakse ülioluliseks mänguks täielikult valmis ning minnakse kohustuslikku võitu võtma. “Iisrael on kokkumänginud koondis, kellel on väga kvaliteetsed mängijad. Me peame maha rahunema, oma mängu analüüsima ning vaatama, kes saab täna Euroliigas mänginud meestest meile appi tulla,” rääkis peatreener ja tõi välja, et koondisega peaksid liituma Vladimir Lucic (Müncheni Bayern) ja Nikola Milutinov (Pireuse Olympiakos).

scroll to top