Siim-Sander Vene alustas tagasitulekut Euroliigasse kaotuse ja tabava kolmesega

-Siim-Sander Vene | Foto: cbgrancanaria.net

Teisipäeval jätkus Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife jaoks Euroliiga põhihooaeg kui koduväljakul võõrustati liigarivaali Baskoniat. Kodumeeskond suutis ligi 4000 pealise kodupubliku toetusel Baskoniale tõsist vastupanu osutada siiski vaid avaveerandajal ning vastu tuli võtta hooaja kaheksas kaotus numbritega 71:84 (27:22; 8:19; 18:27; 18:16).

Pärast Gran Canaria kiiret algedu ning õnnestunud avaveerandaega haarasid teisel neljandikul initsiatiivi külalised, lastes eestlase koduklubil kümne minutiga visata kõigest kaheksa silma. Baskonia jätkas domineerimist ka pärast poolajapausi ning Gran Canariat enam mängu ei lasknudki. Kodumeeskond oli hädas lauavõitluse kontrollimisega lastes Baskonia noppida 36 lauapalli, millest lausa 14 võeti ründelauast. Gran Canaria vastavad näitajad olid 25 ja 8.

Siim-Sander Vene pääses oma uue koduklubi eest väljakule viimasel veerandajal 4,5 minutiks. Platsil veedetud ajaga tõi eestlasest ääremängija 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2), haaras kaitselauast 2 lauapalli ning sooritas ühe isikliku vea. Gran Canaria resultatiivseim oli oma endise koduklubi vastu mänginud prantslasest ääremängija Kim Tillie, kelle arvele jäi 13 silma. Baskonia mängu vedasid Matt Janning ja Shavon Shields, kes mõlemad panustasid võidukohtumisse 16 silma.  Gran Canaria jaoks tegi palju pahandust ka Vincent Poirer, kes noppis 12 lauapalli, millest lausa 6 ründelauast.

Baskonia parandas võiduga tabelis oma seisu, olles võitnud kuus kohtumist, kaotanud seitse ning asetudes jooksvas liigatabelis sellega 9. kohale. Gran Canaria on viie võidu ja kaheksa kaotusega hetkel hoidmas 12. positsiooni. Vene ja Gran Canaria järgmiseks vastaseks Euroliigas on Pireuse Olympiacos, kes alistas täna Barcelona ning platseerub viiendal tabelireal (8-5).